2 Aralık 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’u Tecrübe Taşıdı

Bu sezon TFF 1.Lig’de kelimenin tam anlamıyla bir kurtuluş mücadelesi veren Denizlispor adına sezon bitimi oldukça duygusaldı zira takım uzun süre verdiği mücadelede sonuçta başarıya ulaşmayı bildi. Bununla birlikte bu başarıda Teknik Direktör Mesut Bakkal’ın kadroya kattığı tecrübe kadar tecrübeli oyuncuların da takıma sağladığı katkı çok değerliydi. Bu sezon Yeşil Siyahlı forma altında gole en çok katkı sağlayan isimlere bakıldığı zaman da tecrübeli oyuncuların öne çıkıyor olması bu durumu teyit ediyor.

Ömer Kendine Geldi

Bu sezon TFF 1.Lig’de kümede kalma mücadelesi vereceği sezonun daha başında belli olan Denizlispor, ilk devrede ne kadar kötü performans sergilediyse ikinci devrede de o kadar iyi bir iş çıkardı ve iyi futbolla aldığı başarılı sonuçlar sayesinde kümede kaldı.

Kulüp şu sıralar Mehmet Uz’un görevi bırakıp bırakmayacağına dair kararını bekliyor olsa da sezonun geri kalanında saha içerisindeki detaylara bakmak gerekiyor. Bu bağlamda sezonun gole en çok katkı sağlayan oyuncularına bakıldığı zaman tecrübenin takımlar adına ne kadar kritik olduğunu görmek mümkün oluyor.

Zira bu sezon en çok gol atan isim takımın tecrübeli golcüsü Ömer Şişmanoğlu oldu. İlk devrede performansı beğenilmediği için eleştirilere maruz kalan başarılı golcü, ikinci devrede Mesut Bakkal’ın gelişiyle birlikte kendine de geldi ve gollerini birer birer sıralamaya başladı.

29 kez giydiği formayla 14 gol ve 2 asistlik önemli bir katkı sağlayan Ömer’e gol konusunda en çok destek çıkan isimlerse Kevin Mayi, İlhan Depe ve Mustafa Çeçenoğlu oldular.

Gökhan’ın Gole Götüren Ortaları

Öte yandan kulübün yine tecrübesi sayesinde öne çıkan isimlerinden biri olan Gökhan Süzen, sezon boyunca hücum setlerinin en çok önemsenen isimlerinden biriydi.

34 yaşındaki sol bek sezon boyunca hücuma katılımlarıyla rakip takımlar adına savunulması gereken oyunculardan biri olurken, sezonun sonundaki istatistikleri rakiplerin bu bağlamda pek de başarılı olamadığını gösteriyor.

Zira Gökhan Süzen bu sezonu 1 gol ve 10 asistlik şahane bir katkıyla tamamladı. Tecrübeli bek oyuncusunun bu performansına gol pası kısmında yaklaşabilen bir ismin dahi olmaması aslında ne kadar değerli olduğunu da gösteriyor.

Pek tabii gençleşmek iyidir ve belirli bir yaşta olan oyunculardan her sezon aynı verim alınamayabilir ancak Denizlispor bu sezon bu kadar kriz yaşamışken bu krizin içerisinde soğukkanlı kalabilecek oyunculara da ihtiyaç olduğu gün gibi ortadaydı.

Tüm bunlarla birlikte iki oyuncunun da bir dönem Beşiktaş’tan yollarının geçmiş olması da ayrıca dikkat çekiciydi. İki oyuncu da farklı dönemlerde Siyah Beyazlı formayı terletmişler ancak dev ekipte tutunmayı başaramamışlardı.

Pek tabii gelecek sezona da bu oyuncularla başlanmak isteniyor ancak Mehmet Uz’un da bahsettiği gibi kulübün çok kısa süre içerisinde net bir şekilde paraya ihtiyacı var.