2 Aralık 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’da Gergin Bekleyiş Sürüyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de kelimenin tam anlamıyla bir kurtuluş öyküsü yazan Denizlispor, sezonu mutlu tamamlamış olsa da bu mutluluk ne yazık ki pek uzun sürmedi. Kulübün genç Başkanı Mehmet Uz, yaptığı sert açıklamada desteksiz kalmaktan kaynaklı artık çok yorulduklarını ve kısa süre içerisinde yapacağı görüşmelerden destek bulamadığı takdirde kulübün seçim kararı alacağını duyurdu. Bu açıklama Yeşil Siyahlı camiada ciddi bir hayal kırıklığı ve tedirginliği beraberinde getirirken ne Uz cephesinden ne de Denizli temsilcisinden konuyla alakalı başka bir açıklamanın gelmemiş olması da camiayı ciddi bir şekilde germeye devam ediyor.

Her Şey Belirsiz

Bu sezon TFF 1.Lig’de sergilediği başarılı performans sayesinde kümede kalmayı başaran Denizlispor, sezonun son düzlüğünde oynadığı futbol ve aldığı başarılı sonuçlarla öne çıkmıştı.

Teknik Direktör Mesut Bakkal’ın direkt olarak etki ettiği Yeşil Siyahlı camia peş peşe gelen pozitif sonuçlar sayesinde iyiden iyiye birleşmişti. Tüm bunlarla birlikte Bakkal’ın kalışı, oyuncuların mutluluğu gibi olumlu durumlar alt alta yazıldığında gelecek sezon işlerin daha kolay olacağı düşünülüyordu.

Ancak Başkan Mehmet Uz’un bir anda basına çıkıp yaptığı çok sert açıklama bu rüyadan erken uyanılmasına neden oldu. Genç Başkan, gemiyi yürütmek adına çok fazla şeyden feragat ettiklerini ancak kendilerine kimsenin destek vermediğini dile getirdi ve şehrin ileri gelenlerine sitem etti.

Bununla birlikte kısa vade içerisinde yapacağı görüşmelerden istediği desteği bulamadığı takdirde görevi bırakacağını ifade eden Denizlispor Başkanı, kendilerinden daha iyi yöneteceğini düşünen bir yönetim varsa en kısa sürede ortaya çıkması gerektiğini de açıklamıştı.

Denizlispor’da mevcut oyuncuların kulüpte kalabilmesi için 20 milyon TL gibi bir nakit para ihtiyacına ihtiyaç olduğu biliniyor. Yeşil Siyahlı takımda bu paranın bulunamaması durumunda sözleşmesi biten oyuncuların kulüpten ayrılacak olması ciddi bir risk anlamına geliyor.

Camia Bekliyor

Öte yandan Mehmet Uz bu açıklamaları yaptığından bu yana belirli bir süre geçti ancak ne başkandan ne de kulüpten resmi bir açıklama gelmedi. Gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan Denizlispor camiası bu sessizliğin deyim yerindeyse fırtınadan önceki sessizlik olması ihtimalinden tedirginlik duyuyor.

Bununla birlikte Mehmet Uz’un bu sezon kulübün kümede kalması sayesinde kendine bir destek sağladığı biliniyor. Şehrin ileri gelenleri hele ki başkan bu konuda bir açıklama yaptıktan sonra taraftarın ve kamuoyunun da baskısıyla biraz daha ellerine ceplerine atabilirler.

Denizlispor adına çok kritik günlerden geçilen bu dönemde herkesin temennisi bu krizin en kısa sürede atlatılması. Ancak maddi ihtiyaç gerçekten had safhaya ulaşmış durumda ve Uz da ne yazık ki isyan etmekte haklı.

Yeşil Siyahlı takım geçen sezon çok kötü yönetildiği için bugün bu cenderenin içerisinde yer alıyor ve bu durumun atlatılması için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor.