25 Eylül 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizli’de Spor Haberleri

Türkiye’nin en kalabalık 21. şehri olan Denizli’nin tekstil ve horozunun dışında, aynı zamanda spor müsabakalarıyla da ünlü olduğunu biliyor muydunuz? 2018 – 2019 yılında Denizlispor’un Süper Lig’e çıkarak futbol alanında başarısını tüm herkese duyurdu. Fakat Denizli’nin başarısı sadece futbol alanı ile sınırlı değildir. Voleybol, basketbol, okçuluk. atletizm, satranç, karate, jimnastik, dart, bilek güreşi, hentbol, bisiklet gibi bir çok spor dalı da Denizlilerin ilgilendiği aynı zamanda başarılı olduğu alanlardır. İsterseniz bunları sizlerle yakından inceleyelim.

2018-2019 Sezonu sonunda, Denizlispor, Süper Lig ‘e çıkmıştır. Kızılcabölük ise 3. Ligde 10.olmuştur. 

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, Basketbol Erkekler 2.ligde şampiyon olarak, 1.lige yükselmiştir.

Denizli, voleybol bölgesel ligde 18 takım ile yer almıştır.

Türkiye Karate Şampiyonası’nda dereceye giren Damlu Su Denizli’nin gururu olmuştur.

Denizlili Alperen Acet 19 ülkeden 300’e yakın atletin yarıştığı 72. Balkan Büyükler Atletizm Şampiyonasında 2.23’lük atlayışıyla 2. oldu ve gümüş madalya kazandı.

Barcelona’da düzenlenen Akdeniz Cup Dart yarışmasını Merve Erden takım halinde Avrupa Şampiyonu olmayı başardı. Merve Erden bu başarısıyla hem adını hem de şehrini Türkiye’ye altın harflerle yazdırdı.

Ve bu yukarıdaki gibi bir sürü hikaye sizleri bu sayfa da üstelikte yalın bir anlatımla beklemekte. Eğer sizde Denizli’de yer alan başarı öykülerini ilk ağızdan duyarak, şahit olmak istiyorsanız sayfamızı hemen takip etmeye başlayın.

Son Dakika

Son dakika gelişmesi biraz önce elimize ulaştı. Denizlispor’un başına, Yücel İldiz’in istifasının ardından Mehmet Özdilek getirildi. Deneyimli teknik adam bu haftadan başlamak üzere Yeşil siyahlı takımın başında görev yapacak.

Sizce Mehmet Özdilek Denizlispor'da başarılı olur mu ?

Son Güncelleme : 11 Ekim 2019