21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’dan Devam Kararı

Sezon içerisinde TFF 1.Lig’de verdiği kümede kalma mücadelesi nedeniyle zaten bir hayli yıpranan Denizlispor, sezonun başarıyla tamamlanmış olmasından moral bulmuştu ancak bu moral çok da uzun sürmedi. Başkan Mehmet Uz’un basın önünde net bir şekilde ettiği isyan Yeşil Siyahlı ekibi yeni bir krizin eşiğine getirirken, Uz’un yaptığı görüşmelerden çıkan olumlu tavır bu krizin de hafif atlatılmasını sağladı. Başkan Mehmet Uz, eğer destek bulamazsa bırakacağı başkanlık konusunda yola devam kararı alındığını açıkladı.

Derin Bir Nefes Daha

Bu sezon TFF 1.Lig’de verdiği varoluş mücadelesinde ciddi biçimde yıpranan Denizlispor adına sezonun bitimi başarıyla olunca camianın gelecek sezona dair umutları yükselmişti.

Yeşil Siyahlı camia Mesut Bakkal önderliğinde gelecek sezonun da başarılı geçebileceğine inanıyor ve Bakkal da birkaç sezon sabretmenin bu sezon şampiyonluğa oynamaktan daha kritik olduğunu ve kulübün maddi anlamda kurtulması gerektiğini dile getiriyordu.

Ancak Denizlispor’da daha sezonun tamamlanmasıyla birlikte kriz patlak vermeye başladı. Yeşil Siyahlı ekibin genç Başkanı Mehmet Uz, uzun süreden beri elinden geleni yapmasına rağmen şehrin ve camianın kendisine gereken desteği vermediğini savundu ve açıklamayı takip eden hafta içerisinde görüşeceği insanlardan destek beklediğini açıkladı.

Bu desteği alamadığı takdirde görevi bırakacağını ve daha fazla destek bulabilecek bir başkan adayının çıkması adına önünü açacağını ifade eden Denizlispor Başkanı, bir nevi aba altından sopa göstererek camianın silkinmesini ve bir kamuoyu oluşturmasını hedefledi.

Bu durum zaten daha yeni nefes alan Denizli taraftarını tedirgin ederken, gergin bekleyiş de bir hayli sürdü. Bununla birlikte Yeşil Siyahlı taraftarlar kulübün yeni bir krize sürüklenememesi adına biraz daha beklemeye razı bile olabilirlerdi.

Nitekim Mehmet Uz da görüşmelerden olumlu sonuçlar çıktığını ve buna bağlı olarak da görevine devam edeceğini açıkladı. Genç Başkan, görüştüğü isimlerin yönetimden memnun olduklarını ifade ettiğini dile getirirken, bu memnuniyetin daha da devam edebilmesi adına herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini savundu.

Nakit Para Akışı Nasıl Olacak

Öte yandan Başkanın kriz yaratan açıklamalarında dikkat çeken bir diğer nokta çok acil bir şekilde 20 Milyon TL gibi bir paraya ihtiyaç duyduklarıydı. Bu bağlamda herhangi bir gelişme yaşanıp yaşanmadığına dair net bir açıklamada bulunmayan Uz’un bununla birlikte lazım olan parayı bulduğu tahmin ediliyor.

Tüm bunlarla birlikte Denizlispor camiasında şu an şirketleşme konusu konuşuluyor. Yeni spor yasasının gelmesiyle birlikte önü daha da açılan bu model kişileri ve yönetimleri daha fazla bağlaması bakımından hem lehte hem de aleyhte pek çok taraftara sahip.

Hatırlanacağı üzere Eski yönetimler ve başkanlardan da konuyla alakalı açıklamalar gelmiş ve şirketleşme olduktan sonra herkesin elinden geldiğince yardım edebilmesinin daha kolay bir hal alabileceği, kulübün de bu sayede rahatlayabileceği savunulmuştu.