26 Mart 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Eksik Kadronun Sıkıntısını Çekti

Altaş Denizlispor, sezon boyunca 3 farklı teknik direktörle çalıştığı için haliyle kadroda tüm sezona yayılan bir istikrardan bahsetmek de mümkün olmadı.

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’na teknik direktör Serhat Gülpınar ile başlayan yeşil siyahlı Denizli temsilcimiz, Kasım 2021 fikstüründe takım lig sıralamasında 15’inci basamakta kalınca değişime gitmişti

Serhat Gülpınar’ın ardından Altaş Denizlispor Teknik Direktörlük koltuğuna oturan isim, Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’na Bursaspor’un başında başlayan Fatih Tekke oldu.

Eski milli golcü, yeni teknik direktör Fatih Tekke ile birlikte Altaş Denizlispor çok ama çok zorlu periyotlardan geçti. Takımı sarsan sakatlıkların etkisiyle teknik direktör Fatih Tekke bazı haftalarda sahaya çıkaracak oyuncu bile bulamadı.

Özellikle Galatasaray ile oynanan ve yeşil siyahlı Denizli temsilcimizin galibiyetle bitirdiği efsane karşılaşmada Altaş Denizlispor’un yedek kulübesinde bu tecrübeyi daha önce yaşamamış birçok oyuncunun olması unutulmazdı.

Teknik direktör Fatih Tekke ile Ziraat Türkiye Kupası’nda Galatasaray’ı elemiş de olsa Spor Toto 1. Lig’de küme düşme hattına saplanıp kalan Altaş Denizlispor, devre arasında onunla da yolları ayırdı. Yönetim atılacak son kurşunu isabet ettirdi ve takımın başına büyük tecrübesiyle teknik direktör Mesut Bakkal geldi.

Mesut Bakkal önderliğinde korkulu rüyadan uyanan Denizli temsilcimiz, Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun son düzlüğünde üst üste aldığı başarılı sonuçlarla kendini ligde tutmayı başardı.

Bu başarının mimarı olarak her ne kadar teknik direktör Mesut Bakkal görülse de elbette futbolcuların katkısı da yadsınamazdı.

Sezon boyu birçok mevkide fazla sayıda oyuncu denenirken başarı bu isimlerin verdiği performansla şekillendi.

Denizlispor Savunma Kurgusunu Geç Oturttu

Yeşil siyahlı Denizli temsilcimizde Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda kaleyi 3 farklı isim bölüm bölüm korudu.

Takımımızın as kalecisi olarak Polonyalı 35 yaşındaki file bekçisi Adam Stachowiak’ın ismi ön plana çıktı. 35 yaşındaki isim 20’si ilk 11 olmak üzere 20 maçta 1755 dakika süre aldı. Onun ardından ise özellikle Ziraat Türkiye Kupası’nda Galatasaray deplasmanında sergilediği muhteşem performansla dikkat çeken Abdülkadir Sünger geliyordu. Henüz 22 yaşında olan ve ülke futbolunun gelecek vaat eden isimlerinden gösterilen Abdülkadir de 13 maçta görev aldı. Bunlara ek olarak Hüseyin Altınaş ise toplam 4 maçta 315 dakika oynadı.

Kalede bu kadar değişikliğin yaşandığı sezonda defans hattında 11 farklı ismin forma giymesi ise takım kurma konusunda yaşanan sıkıntıların en açık örneği olarak karşımıza çıktı.

Gökhan Süzen Liderliği Aldı

denizlispor

3 farklı teknik direktör tarafından kadronun vazgeçilmezleri arasına giren isim ise şüphesiz Gökhan Süzen idi. 34 yaşındaki tecrübeli savunma oyuncusu tamamı ilk 11’de olmak üzere 31 maçta görev aldı.

Yaptığı 10 asist ile mükemmel bir sezon geçiren tecrübe, 2727 dakika ile Altaş Denizlispor’un en çok forma giyen ismi olmayı başardı.

Onun ardından ise 2560 dakika ile Muhammed Gönülaçar ve 2456 dakika ile Leo Schwechlen geldiler.