16 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Daha İyisini Hedefliyor

Güzel bir şehir olarak hafızalarda yer edinen Denizli; sahip olduğu futbol kulübü ile de dikkat çekiyor. 2019 – 2020 ve 2020 – 2021 sezonlarında Süper Lig’de mücadele eden Denizlispor; sezonu son dört içerisinde tamamlamasından mütevellit 2021 – 2022 sezonunda TFF 1.Lig’de yer almıştı. Maddi sıkıntılar dolayısıyla iyi bir kadro kuramayan Ege temsilcisi; ilk altıya girmekten ziyade ligde kalmayı hedefliyordu. Denizlispor; 2021 – 2022 sezonunda biraz zorlansa da kümede kalmayı başardı. Gelin, Denizlispor’un bu sezon neler yaptığına ve önümüzdeki sezon neler yapabileceğine yakından bakalım!

Denizlispor Nasıl Bir Sezon Geçirdi?

Yeşil siyahlı takım; 2021 – 2022 sezonunda TFF 1.Lig’de toplam 36 maçta yalnızca 14 galibiyet aldı. Süper Lig’e yükselmeyi hedefleyen bir takım için yetersiz bir galibiyet sayısı idi. Bunun yanı sıra, yedi maçını da bir puan ile tamamladı. 15 maçtan yenilgiyle ayrılarak taraftarlarını ciddi bir hayal kırıklığına uğrattı. Denizlispor; 36 maçta rakip filelere 46 gol gönderdi. Takımın hedeflerine ulaşabilmek adına daha çok gol atması gerekiyordu. Hücumdaki sıkıntı kendisini belli ediyordu. Yeşil siyahlı takım; bu sezon kalesinde 50 gol gördü. Sezonu eksi dört averaj ile tamamladı.

Denizlispor; iç sahada deplasman maçlarına kıyasla daha iyi bir performans sergiledi. İç sahadaki 18 maçın dokuzunu kazanarak dikkat çekti. Dış sahadaki 18 maçın ise yalnızca beşini kazanabildi. Bunun yanı sıra, iç saha maçlarında daha çok gol attı. 36 maçta 49 puan toplayan Ege temsilcisi; sezonu 11. sırada tamamladı. Küme düşme riski taşımasa da Süper Lig’e çıkma hedefine ulaşamamasıyla taraftarlarını üzmüş oldu.

Denizlispor Yönetimi 2022 – 2023 Sezonu İçin Ne Düşünüyor?

Denizlispor başkanı Mehmet Uz; takımın başarıya ulaşması için geçmişe kıyasla daha çok çaba sarf etmeleri gerektiğini biliyor. Her şeyden önce, teknik direktör konusunun bir an önce halledilmesi şart! Yeşil siyahlı takımın listesinin ilk sırasında Mesut Bakkal bulunuyor. Bakkal ile gizli bir görüşme gerçekleştirildi. Yönetimin B ve C planları da hazır! 2012 yılından bu yana Altınordu’yu çalıştıran ancak on yıllık sürenin ardından takımdan ayrılan Hüseyin Eroğlu tercih edilecek. Eroğlu ile anlaşma sağlanamadığı takdirde rota İrfan Buz’a dönecek. Geçtiğimiz sezon Yeni Malatyaspor’u çalıştıran İrfan Buz; Süper Lig’in en deneyimli teknik adamlarından birisi!

Yeşil siyahlı takım; 2022 – 2023 sezonu için olabilecek en iyi teknik adamı takımın başına getirmek istiyor.

Futbolcuların Maaşlarında İyileştirme Yapılacak

Denizlispor yönetimi; futbolcuların 2021 – 2022 sezonundan kalma tüm alacaklarını ve primlerini ödedi. Bu sayede, oyuncular ile ilgili herhangi bir sorun yaşanma ihtimalini ortadan kaldırdı. Buna ek olarak, çok az bir para alan ve takımın tüm yükünü üstlenen oyuncuların maaşlarında da iyileştirme yapılacak. Bu sayede, futbolculardan daha çok verim alınması hedefleniyor.