21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.
Denizlispor

Denizlispor’dan Bülent Uygun İçin Karar

Süper Lig ekiplerinden Yukatel Denizlispor takımının teknik direktörü olarak sezonun 22. haftasında göreve gelen Bülent Uygun için yönetim kararını verdi. Bülent Uygun’un takımın başında çıktığı 4 maçta 7 puana sahip olan Denizlispor yönetiminde Uygun ile devam kararı verildi. Yönetimin Uygun ile 2 yıllık sözleşme imzalayacağı belirtildi.

Takımın başın Mehmet Özdilek’in görevden ayrılmasından sonra gelen Bülent Uygun kısa sürede takımı toparladı ve 7 puan almayı başardı. Başarılı bir performans gösteren tecrübeli teknik adamın kısa sürede takımı toparlaması kulüp yetkililerinin gözünden kaçmadı. Bu sebeple sezon sonuna kadar sözleşme yapmış olan Bülent Uygun ile 2 yıllık bir sözleşme yapılması kararı alındı.

Uygun Liglerin Devamı Doğru Bir Karar

Denizlispor takımının başına Süper Lig’in 22’nci haftasında Mehmet Özdilek’in ayrılmasıyla gelen Bülent Uygun takımda kısa sürede çok büyük başarılara imza attı. Yönetimin bu kısa dönemdeki performansını beğenmesi sebebiyle teknik direktör Uygun ile devam kararı alındı. Sezon sonundaki sözleşmesi yenilenerek 2 yıllık bir sözleşmeye imza atılacağı konuşuluyor.

Bülent Uygun takımın başına geçtikten sonraki başarıların takım kadar kendisini de memnun ettiğini ifade etti. Uygun yararı olacaksa takımda devam etmek istediğini belirtti.Tecrübeli teknik adam Korona virüs salgını sebebiyle ara verilen lig maçlarının  12 Haziran’da başlamasını uygun bulduğunu açıkladı.