10 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Corona Virüsü Denizlispor’da İzinleri Uzattı

Süper Lig takımlarının çıkacağı maçlar koronavirüs salgını ile ilgili olarak alınan önlemler kapsamında ertelendi. Yukatel Denizlispor takımının oyuncularına ve teknik ekibine verdiği tatil süresinde uzatmaya gidildi. Takımın bugün yapması planlanan ilk antrenmanı iptal edildi. Oyunculara verilen tatil süresi uzatılmış oldu.

Denizlispor 30 Mart’ a Kadar Tatil

Koronavirüs salgının artması ve tüm dünyada ölümlere sebep olması dolayısıyla spor dünyasında da gerekli tedbirler alınmaya başlandı. Bu tedbirler kapsamında önce lig maçlarının seyircisiz oynanması ardından da maçların ertelenmesi gündeme geldi. Denizlispor takımında liglere ara verilmesi ile birlikte verilen 4 günlük tatil sonunda alınan yeni karar ile tatilin 4 gün daha uzatılmasına karar verildi. Oyuncuların ve teknik ekibin 30 Mart Pazartesi günü Haluk Ulusoy Tesislerinde toplanması kararı verildi. Takımda forma giyen yabancılardan bu tatil döneminde kesinlikle yurt dışına çıkmamaları istendi.

Verilen tatil ile birlikte oyunculara evlerinde kalmaları yönünde tavsiyelerde bulunulurken bireysel antrenman programı uygulanacağı söylendi. Denizlispor olarak tüm oyunculara test yapılacağını, bu zaman diliminde herkesin evlerinde kalması gerektiği önemle ifade edildi. Pazartesi günü duruma göre yeniden değerlendirmede bulunulacağı bildirildi.