21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.
Denizlispor transfer haberleri kapak

DENİZLİSPOR TRANSFER GÜNDEMİ

Kötü geçen bir sezonu ligin sonuna doğru yaptığı atakla kabusa dönmekten kurtaran ve 1. Lig’e tutunmayı başaran Denizlispor’da yönetim transferden önce kadrodaki oyuncuları takımda tutmak istiyor. Zira Denizlispor’un transfer tahtası kapalı ve takım geçen sene de bu konuda çok ciddi bir sıkıntı yaşamıştı. Hatta yönetim transfer yasağına neden olan borçları da liste halinde tek tek açıklayarak daha önce pek de benzeri olmayan bir şeffaflık örneği sunmuştu. Bu sebeple öncelikle 1. Lig’den düşmemek isteyen, bu uğurda da kadrosuna takviye yapamasa bile mevcut kadroyu korumak isteyen Denizlispor’a bir iyi bir de kötü haber geldi.

Ömer Şişmanoğlu Denizlispor ile Devam Edebilir

Geride bıraktığımız 2021 2022 sezonunda 1. Lig’de 28 kez giydiği Denizlispor formasıyla 13 gol atan Ömer Şişmanoğlu 2 de asist yapmıştı. Bu şekilde 15 gole direkt katkı vermiş olan başarılı oyuncu ligde 46 gol atan Denizlispor’un gollerinin üçte birine doğrudan katkı sağlamıştı. Mevcut durumda Ömer Şişmanoğlu gibi bir forveti bulması hayli düşük ihtimal olan Denizlispor camiası Ömer ile yeniş sezonda da devam etmek istiyor, ne var ki kendi bireysel kariyerinin en yüksek maç başı gol ortalamasını yakalayan Ömer Şişmanoğlu’nun da ayrılmayı isteyebileceği konuşuluyordu.

Denizlispor Ömer

Ömer Şişmanoğlu’nun kontratında yer alan özel bir maddenin ortaya çıkması ise şu an tüm camiayı rahatlatmış durumda. Bu maddeye göre geçen yıl Denizlispor ile 1+1 yıllık bir anlaşma yapan Ömer’in sözleşmesinde yer alan ”Sadece üst lige transfer olursa gidebilir” maddesi şu an Denizlispor’un elini fazlasıyla güçlendiriyor. Çünkü Ömer Şişmanoğlu’na Süper Lig’den şimdiye kadar gelen ciddi bir teklif yok. Geride bıraktığımız sezondaki performansı düşünüldüğünde kendisine Süper Lig hedefi koyan her 1. Lig takımı elbette ki Ömer’i kadrosunda görmek isteyecektir ancak o durumda sözleşmesi devam eden Ömer için son söz Denizlispor yönetiminde olacak.

Denizlispor 2

Denizlispor Emre Sağlık ile Anlaşma Sağlayamıyor

Denizlispor’un 24 yaşındaki sağ bek oyuncusu Emre Sağlık ile anlaşma sağlanamadı.30 Haziran 2022 tarihi itibarı ile kontratı bitecek olan ve dilediği kulübe bonservissiz gidebilme imkanı bulunan Emre, belki bunun da etkisiyle Denizlispor’un kendisine önerdiği 300 bin liralık teklifi reddetti. Kulübe yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre 1 milyon lira istediği söylenen Emre Sağlık için indirim yapmaması halinde Denizlispor macerası son bulacak gibi duruyor. Taraflar henüz aradaki köprüleri atmamış olsa da arada çok ciddi bir fark olması ve iki tarafın da diğerine doğru bir adım atmaması işleri çıkmaza sokmuş durumda. Emre Sağlık ile anlaşma sağlanamaması halinde transfer yasağı da olan Denizlispor, altyapıdan A takıma sağ bek takviyesi yapacak.

Henüz transfer sezonunun başında olsak da konuşulanlar, kulübün içini bilenlerden alınan bilgiler ışığında rahatça söyleyebilir ki bu transfer dönemi Denizlispor camiası için hayli yıpratıcı olacak.