13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Altaş Denizlispor’un Sezon Değerlendirmesi

Spor Toto 1. Lig takımlarından Altaş Denizlispor, 2021 – 2022 sezonuna kötü bir başlangıç yapmasına ve ilk yarıda çok puan kaybı yaşamasına rağmen sezonun ikinci yarısında toparlandı ve ligde kalmayı garantilemiş oldu. Sezon boyunca 36 maçta sahaya çıkan Altaş Denizlispor, bu maçlardan 14 galibiyet, 7 beraberlik ve 15 mağlubiyet alarak 49 puan topladı. Öte yandan bu maçlarda 46 gol atıp 50 gol yiyen Altaş Denizlispor, 11. sırada ligi tamamlamayı başardı.

Altaş Denizlispor’da sezonun en çok gol atan oyuncusu ise 13 gol ile Ömer Şişmanoğlu oldu. 32 yaşındaki futbolcudan sonra en golcü isim 5 gol ile Kevin Mayi oldu. Diğer yandan takımın en çok asist yapan oyuncusu ise 10 asist ile Gökhan Süzen oldu. 34 yaşındaki futbolcudan sonra en çok asist yapan isim 4 asist ile Ismail Aissati oldu.

Altaş Denizlispor’da Teknik Direktör Mesut Bakkal’ın Açıklamaları

Spor Toto 1. Lig’de Altaş Denizlispor, 2021 – 2022 sezonunda 4 puan ile ligde kaldı. Sezonun sona ermesinin ardından ise teknik direktör Mesut Bakkal, takıma ve sezona yönelik önemli açıklamalarda bulundu. İlk olarak futbolcularını ve sezon boyunca kendilerini her koşulda destekleyen taraftarlara teşekkür etti. Bu sezon önemli bir başarı sergilediklerini ifade eden teknik direktör Mesut Bakkal, ligde kaldıkları için çok mutlu olduklarını belirtti. Tecrübeli teknik adam, kulübün içerisinde bulunduğu durum, mali durumlar, taraftar ve transfer durumları düşünüldüğü zaman eğer Altaş Denizlispor TFF 2. Lig’e düşmüş olsaydı ertesi yıl tekrardan Spor Toto 1. Lig’e çıkmanın oldukça zor olabileceğini söyledi. Gelecek sezon için yapılacak çok işin olduğunu ifade eden teknik direktör Mesut Bakkal, 2022 – 2023 sezonunda ligi alt sıralardan ziyade daha üst sıralarda tamamlamak istediklerini sözlerine ekledi.

Bunların yanı sıra son dört sezon içerisinde Altaş Denizlispor’un birçok teknik direktör değiştirdiğini ve takıma gelip giden teknik direktörlerin tecrübeli isimler olduğunu belirten Mesut Bakkal, buna rağmen takımın zorlu süreçlerden geçtiğini söyledi. Ayrıca kulübün özellikle mali açıdan sıkıntıda olduğunu hatırlatan teknik direktör Mesut Bakkal, eğer kendisi takımdaki görevine devam ederse transferleri bu sorunları göze alarak yapacaklarını söyledi. Hatta bu konuda daha detaylı bir açıklama yapan Mesut Bakkal, yeni transferler yapmak yerine mevcut kadro ile yola devam etmeyi ve yeni sezona başlamayı; gerekirse gelecek sezon ara transfer döneminde yeni futbolcular transfer etmeyi planladığını sözlerine ekledi.

Altaş Denizlispor Mesut Bakkal ile Devam Edecek

Altaş Denizlispor’da merakla beklenen konulardan biri teknik direktör Mesut Bakkal ile yola devam edilip edilmeyeceği olmuştu. Kulüpten gelen son resmi bilgilere göre ise tecrübeli teknik adam 2022 – 2023 sezonunda da Spor Toto 1. Lig’de Altaş Denizlispor’un başında olacak.