21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Mesut Bakkal İle Devam

Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, Mesut Bakkal ile yapılan görüşmeler sonucunda önümüzdeki sezon için de anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Geçtiğimiz sezon çok kötü günler yaşayan Denzilispor Mesut Bakkal’ın gelişiyle birlikte müthiş bir ivme yakalamış ve oynadığı son 10 maçta 7 galibiyet alıp son 4 maçta ise yenilgi yüzü görmemişti. Denzilspor’un başında çıktığı 15 maçta 30 puan toplayarak maç başına 2 puan gibi müthiş bir ortalama yakalayan Mesut Bakkal ile Denzlispor’un bu sene de yola devam etmek istediği biliniyordu. Ancak taraflar arasında 2022 23 futbol sezonuna dair kesin bir anlaşma sağlanmamıştı.

Başkan ”Mesut Bakkal kalacak” dedi

Basına yansıyan açıklamalar doğrultusunda Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, Mesut Bakkal ile devam eden görüşmelerin olumlu sonuçlandığını şu sözler ile duyurdu;

“Sezon bittikten sonra hocamızla sürekli temas halindeydik. Bizim kendisiyle yola devam etme isteğimiz, kendisinin de ‘Burası benim kulübüm’ dediği Denizlispor’da görevini sürdürme arzusu vardı. Hocamız sezon biter bitmez, kadronun korunması konusunda açıklama yapmıştı. Bizim de ilk hedefimiz buydu. Temaslarımızın büyük bölümünde hep bu konu üzerinde çalıştık. Hocamız bir kez daha Denizlispor’a olan sevgisini ortaya koydu. Görüşmelerimizde maddi konulara neredeyse hiç değinmedik. Kulübün menfaatleri çerçevesinde karşılıklı olarak neler yapabileceğimiz konuşuldu. Ortak hedef Denizlispor’un başarısı olunca diğer konular hep arka planda kaldı ve hocamız takımın başında kaldı. Kendisine gösterdiği fedakarlık, bizimle çalışma isteği ve güveni ile kulübe olan bağlılığından dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa sürede imzaları atarak işin resmi prosedürünü de halledeceğiz. Aldığımız kararın herkes için hayırlı olmasını diliyorum.” 

Mesut Bakkal kalıyor 1

Mesut Bakkal Kimdir?

19 Mart 1964 Kırıkkale doğumlu olan tecrübeli teknik adam futbola Kırıkkalespor’da başlamış olup profesyonel kariyerinde 1982 1994 yılları arasında tam 12 yıl boyunca Denizlispor forması ile mcüadele etmiştir. Futbolu İzmirspor’da noktalayan Mesut Bakkal futbolculuk döneminde Denizlispor ile 100’den fazla kez profesyonel maça çıkmıştır.

Teknik direktörlük kariyerinde pek çok takımı çalıştıran Mesut Bakkal, kariyerine Ziya Doğan’ın ayrılması sebebiyle daha önce antrenörlük de yaptığı Gençlerbirliği ile başlamıştır. Teknik direkötürlük kariyerindeki ilk deneyiminde çok başarılı olan kurt hoca Gençlerbirliği ile Süper Lig’de 30 maçta 14 galibiye ve 7’de beraberlik aldığı sezonda takımı 6. yapmıştır. Gençlerbirliği’inden başka Gaziantep, Manisaspor, Sivasspor, MKE Ankaragücü, Samsunspor, Kardemir Karbükspor ve Konyaspor takımlarını da çalıştırmış olan Mesut Bakkal Denizlispor’u daha önce de çalıştırmıştır. Ancak geçen yıl tekrar geldiği ve çok zor durumda aldığı Denizlispor’da kendi bireysel kariyerinin de en görkemli dönemlerinden birini geçirmiş ve maç başı 2 puan ortalaması yakalayarak düşer denilen Denizlispor’u ligde kalmasını sağlamıştır.

Mesut Bakkal kalıyor

Sistem olarak genellikle 4 2 3 1 dizilişini tercih eden Mesut Bakkal, UEFA pro lisansına da sahiptir. Geçen sezon yaptığı açıklamada Denizlispor kadrosundaki tüm oyuncuların takımda tutulması gerektiğini ifade etmiş olan Mesut Bakkal ile önümüzdeki sezon için de anlaşılmış olmasını, yeni yönetimin de mevcut kadroyu korumayı kabul ettiği şeklinde yorumlamak abes olmayacaktır.