21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.
Denizlispor

Denizlispor Futbolculardan Fedakarlık İstiyor

Süper Lig ekiplerinden Yukatel Denizlispor takımı lig maçlarına verilen aranın 15 Haziran’da başlayacağının açıklanması ile birlikte ilk maçına çıkacak. Demir Grup Sivasspor ile 15 Haziran’da deplasmanda karşılaşacak olan Denizlispor oyunculardan fedakarlık istedi.

Pandemi sürecinde tüm alanlarda olduğu gibi spor dünyasında da sıkıntılar yaşanmaya başladı. Kulüplerin gelirlerinin bu süreçte azalması sebebiyle bir çok kulüp oyuncularından maddi olarak fedakarlık istedi. Bu takımlar arasında Denizlispor da bulunuyor.

Yeşil-Siyahlı Oyunculardan Dönüş Bekleniyor

Denizlispor profesyonel Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat, kulübün gelirlerinin düştüğünü ve bu sebeple maddi sıkıntı yaşadıklarını belirtti. Korona virüs sebebiyle maçların önce seyircisiz oynanmaya başlaması ardından da lige ara verilmesi sebebiyle maddi sıkıntı yaşayan kulübün toparlanması için oyunculara başvuruldu.

Kulüplerin başka gelir kaynağının olmadığını belirten Ali Fırat şu an için Denizlispor Kulübü’nün de çok iyi durumda olmadığını belirtti. Bu konuda farklı çıkış yolları düşündüklerini ve dezenfektan ve kolonya satışı yaparak kaynak oluşturmaya çalıştıklarını belirtti. Bu konuda kulüp oyuncularından kendilerine destek olmalarını istediklerini belirten Fırat herkese teşekkür etti.

Güncel Yazılar