13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Yunan Oyuncu Dimitris Pelkas Hull City’den Ayrılıyor

29 yasındaki Yunan oyuncu Fenerbahçe’ den tanıdığımız Dimitrios Pelkas bu sezonu İngiliz ekiplerinden olan ve Championship’ de mücadele eden Hull City ‘ de kiralık olarak forma giyiyor.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ nin sözleşmeli oyuncusu olan 29 yasındaki Yunan oyuncu Dimitrios Pelkas bu sezon Portekizli teknik adam Jorge Juses ‘in takımın başına geçmesi ile kadroda düşünülmeyen isimlerden birisi oldu. Kadro da düşünülmeyen Yunan oyuncu kiralık olarak sezon başında İngiliz ekiplerinden olan ve Championship’ de mücadele eden Hull City ‘ de kiralık olarak gönderilmişti.

Championship’ de mücadele eden Hull City’ de forma giyen 29 yasındaki Yunan oyuncu Dimitrios Pelkas sezon sonun da İngiliz ekibinden ayrılarak ülkesine dönmeye sıcak bakıyor.

Sezon sonun da hem sarı lacivertli takım Fenerbahçe hem de İngiliz ekiplerinden olan ve Championship’ de mücadele eden Hull City ile kiralık sözleşmesi de sona ereceği için bonservisi elinde olarak ülkesine dönmek istiyor. Sözleşmesi elinde bulunan ve sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘nin de gelecek sezon ki kadro planları içinde yer alması beklenmeyen Yunan oyuncu bu sezon sonunda iki takıma da veda etmesi bekleniyor.

HULL CİTY SÖZLEŞMESİNİ UZATMAK İSTEMİYOR

İngiliz ekiplerinden olan ve Championship’ de mücadele eden Hull City’ de bu sezonu kiralık olarak geçiren 29 yasındaki Yunan oyuncu Dimitrios Pelkas Hull City Teknik Direktörü Liam Rosenior gelecek sezon planları arasında yer almıyor.

Yeni sezon içinde kadrosunu şekillendirmeye çalışan Hull City ve Teknik Direktörü Liam Rosenior takımın gözde ikilisi Ryan Woods ve Tobias Figueiredo için gelen teklifler değerlendirmeye alınacak.

Hull City bir tek Yunan oyuncu Dimitrios Pelkas ile değil Crystal Palace’tan kiralanan Malcolm Ebiowei ile de sezon onun da teşekkür ederek yolların ayrılması bekleniyor.

29 yasındaki Yunan oyuncu Dimitrios Pelkas da zaten futbol kariyerine ülkesinde Yunanistan’da eski takımı olan Paok ‘a dönmek istiyor.

Sezon sonun da Yunan ekibi olan Paok’ dan 29 yasındaki oyuncuya her hangi bir teklif gelmezken her türlü kolaylığı da kulübüne sağlamak için hazır.

FENERBAHÇE’YE DE VEDA EDİYOR

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ nin 2020 yılında Yunan ekibi olan Paok ‘ dan 2,20 Milyon Euro ile kadrosuna kattığı 29 yasındaki Yunan oyuncu Dimitrios Pelkassezon sonun da sözleşmesi sona ererken sarı lacivertli takımın da uzatmaya pek yanaşmadığı biliniyor.

Tecrübeli oyuncu sarı lacivertli takıma veda ederek kariyerine eski takımı olan Ülkesin de Yunanistan ‘ da Paok ‘ d devam etmek istiyor.

Bu sezonu İngiliz ekiplerinden olan ve Championship’ de mücadele eden Hull City ‘ de kiralık olarak geçiren Dimitrios Pelkas bu sezon Hull City ile 26 resmi maça çıkan Dimitris Pelkas 2 gol atarken, 1 kez de asist yaptı.