21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Göztepe Tesisleriyle Dikkat Çekiyor

Göztepe Altay ile beraber İzmir’i en üst seviyede temsil eden kulüplerden birisi! Son olarak geçtiğimiz sezon Süper Lig’de yer alan Göztepe kötü bir sezon geçirdikten sonra kendisini TFF 1.Lig’de bulmuştu. Göztepe yeni sezona şampiyonluk hedefi ile başladı. Takımın TFF 1.Lig’deki diğer kulüplere kıyasla fena olmayan bir kadrosu bulunuyordu. Göztepe güncel tarih itibariyle play-off mücadelesi veriyor.

Mehmet Sepil Göztepe’ye Önemli Katkılarda Bulundu

Göztepe ekonomik açıdan sıkıntı çeken bir kulüptü. Hiçbir zaman yüksek bir bütçesi olmadı. Transfer yaparken dikkatli olmak ve parasını tutumlu bir şekilde harcamak zorunda kaldı. Bunun yanı sıra, tesis sıkıntısı çektiği dönemler oldu. Hatta, İzmir’i görmeye gelen ve Göztepe’nin tesislerini beğenmeyen çok sayıda yabancı futbolcuya rastlandı.

Göztepe’nin makus talihini değiştiren isim Mehmet Sepil oldu. Kendisi Göztepe’nin eski başkanı ve aynı zamanda yönetim kurulu üyesi! Sarı kırmızılı kulüp Mehmet Sepil sayesinde tesis zengini oldu. Bu konuda hem diğer İzmir kulüplerine hem de Süper Lig ve TFF 1.Lig’deki diğer takımlara fark attı. Birçok yerli ve yabancı futbolcu Göztepe’nin tesislerinden etkilenerek bu kulüpte oynamayı tercih etti.

Mehmet Sepil kulübe ilk yelken tesislerini kazandırmayı başardı. Buna ek olarak, hali hazırda Urla’da bulunan araziye yepyeni sahalar ekleyerek Göztepe’nin modern bir kulüp olmasını sağladı. Takdir edersiniz ki, İzmir; Türkiye’nin en güzel ve yaşanılası şehirlerinden birisi! Ancak, İzmir’deki futbol kulüpleri tesisleşme açısından sınıfta kaldılar. Mehmet Sepil bu durumu da tersine çevirdi. Gürsel Aksel Stadyumu’nun temelleri 2017 yılında dönemin başbakanı Binali Yıldırım tarafından atıldı. Kapasitesi 20 bin olan, 400 milyon TL’ye mal olan Gürsel Aksel Stadyumu 2020 yılının Ocak ayında izleyicilerle buluştu.

Göztepe’nin Projeleri Futbol ile Sınırlı Değil!

Gürsel Aksel Stadyumu henüz üç yıllık bir stadyum olmasına rağmen daha şimdiden adından bahsettirmeye başladı. Sahip olduğu özelliklerle hem yerli hem de yabancı futbolseverlerin gönlünü kazandı. Bunun yanı sıra, bu stadyumda geçtiğimiz yıl milli maç da oynandı.

Göztepe’nin tesisleşme alanındaki projeleri burada bitmeyecek. Kulübün taraftarlarını ve İzmir halkını birbirinden kaliteli projeler bekliyor. Örneğin, İnciraltı’nda yepyeni tesisler inşa edilecek. Voleybol, basketbol ve hentbol sporcularına hizmet edecek türden iki balon salon tasarlanacak. Bunun yanı sıra, bu bölgeye yüzme branşı için olimpik havuz yapılacak. Son olarak, iki tenis kortu ve ampute takımının işine yarayacak iki sentetik saha da söz konusu tesisler içerisinde kendisine yer bulacak.

Göztepe Süper Lig’ Çıkmayı Hedefliyor

Göztepe bu sezon TFF 1.Lig’de 34 haftada 58 puan topladı. Güncel tarih itibariyle yedinci sırada bulunuyor. Sarı kırmızılı kulüp 37’inci haftada kendi sahasında Çaykur Rizespor’u ağırlayacak. Son hafta deplasmanda Bodrumspor ile karşı karşıya gelecek. Göztepe’nin bu maçlardan iyi sonuçlarla ayrılması şart!