2 Aralık 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Mesut Bakkal’dan Taraftarlara Çağrı

Bu sezon oldukça sıkıntılı günlerden geçen ve Mesut Bakkal ile birlikte yükselişe geçerek moral bulan Denizlispor, buna rağmen galibiyet hasretini sonlandırabilmiş değil. Takımın tecrübeli teknik adam takımın başına geçtiği günden bu yana hem savunmada hem de hücumdaki performansı arttı ancak gelecek 3 puana ihtiyaç her geçen gün artıyor. Bu hasreti sonlandırabilmek adına Altınordu karşısında çok önemli bir maça çıkacak olan Denizli temsilcisinde Teknik Direktör Mesut Bakkal, 16 Şubat günü oynanacak maçta taraftarları tribünleri doldurmaya davet etti.

Taraftarsız Asla

Sezonun başından bu yana yaşadığı aksilikler ve sıkıntılar bitmek bilmeyen Denizlispor, Fatih Tekke yerine Mesut Bakkal’ı takımın başına getirdiği günden bu yana ciddi bir gelişim kaydetti.

Yeşil Siyahlı ekip oyun anlamında çok iyi bir gelişim gösterdi ve bu durum Eyüpspor ve Adanaspor ile oynanan maçlarda takımın çok daha diri bir takım olarak görünmesini sağladı. Ligin en zorlu ekiplerinden ikisi karşısında gösterilen bu performans oldukça tatmin edici ancak takımın artık 3 puana çok ihtiyacı var.

Nitekim geçtiğimiz günlerde taraftarlara çağrıda bulunan Denizlispor Teknik Direktörü Mesut Bakkal da tam olarak bu kritik sürece dikkat çekti. Ligde artık hiçbir maçın telafisi kalmadığını hatırlatan tecrübeli teknik adam, takımının Altınordu’yu yenebilmek adına elinden gelen her şeyi yapacağını dile getirdi. Oyuncuların azami seviyede mücadele ettiğini ve bu durumun hem sevindirici hem de umut verici olduğunu belirten Mesut Bakkal, taraftarlardan da destek istedi.

Bundan önceki süreçte Denizlispor taraftarının birçok kez takıma omuz verdiğini ve başarılara taşıdığını hatırlatan Bakkal, bu süreçte de taraftarların kendilerini yalnız bırakmamasını rica etti. Tüm taraftarları tribünleri doldurmaya davet eden tecrübeli teknik adam, takımın taraftarlarıyla birlikte başarıya ulaşacağına inandığını sözlerine ekledi.

Tek Hedef Galibiyet

Ligin 25’inci haftasında oynanacak Altınordu maçında kazanmaktan başka hedeflerinin olmadığını dile getiren Mesut Bakkal, her geçen gün üstüne kattıklarını belirtti. Daha iyi bir takım haline geldiklerini savunan tecrübeli teknik adam, ligin tüm takımlarının kıyasıya bir mücadele verdiğinin altını çizdi.

Son 2 maçtan çıkardıkları 2 puan sayesinde üstlerinde yer alan takımlarla aralarındaki farkın açılmasına engel olduklarını hatırlatan Bakkal, artık çok daha dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti.

Özellikle iç sahada oynayacakları maçları mutlaka kazanmaları gerektiğini vurgulayan Denizlispor Teknik Direktörü, bu maçlardan ilki olan Altınordu maçını kazanmanın takımın tek hedefi olduğunu belirtti.

Denizlispor, Mesut Bakkal yönetiminde oynadığı 3 maçta Eyüpspor ve Adanaspor ile TFF 1.Lig’de, Trabzonspor ile de Ziraat Türkiye Kupası’nda karşı karşıya geldi. Sezonun bu aşamasında kolay maç kalmadı ancak zorluk seviyesi çok yüksek 3 maçta da Denizlispor adına umut verici bir performans sergilenmiş olması Mesut Bakkal’ın taraftara yaptığı çağrının olumlu karşılık bulmasını sağlayacaktır.