9 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’un Geri Gelen Güveni

Geçen sezon Süper Lig’de çok silik bir performans gösterdikten sonra TFF 1.Lig’e düşen Denizlispor, yaşadıklarının etkisini tam atamamış olacak ki bu sezonun büyük bir kısmında da sahada iyi performanslar sergileyemedi. Mesut Bakkal’ın gelişiyle toparlanan takım, tecrübeli teknik adamla çıktığı 3 maçta da oldukça iyi iş çıkardı. Takımın güveni geri gelmeye başlamış gibi görünse de ileriki maçlarda bir galibiyet gelene kadar tam anlamıyla bir güven kazanmadan bahsetmek kolay olmayacak.

Denizlispor’un Sınavı

Alınan yanlış kararlar ve özellikle Süper Lig’e çıkıldığında yapılan yanlış transferler Denizlispor’u çok derin bir krize itti. Takımın zar zor kurduğu dar kadronun da sakatlıklardan mustarip olmasıyla birlikte Yeşil Siyahlı ekip bu sezon küme düşme hattından neredeyse hiç çıkamadı.

Teknik direktör değişiklikleriyle de baltalanan performans, en son gelen Teknik Direktör Mesut Bakkal ile birlikte toparlanmaya başladı. Eyüpspor ve Adanaspor ile oynanan 1.Lig maçları ile Trabzonspor karşısında oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçında gösterilen performans taraftarın takıma tekrar inanmasını sağlamış gibi görünüyor.

Çok daha kendine güvenen ve ayakları yere basan bir takım haline gelen Denizlispor, Mesut Bakkal’ın takıma gelişinden sonra savunma aksiyonlarında ciddi bir mesafe kat etti. Takımın gol yemediğini veya yese de cevap verebildiğini görmek oyuncuların güvenini yerine getirmeye başladı. Bununla birlikte her ne kadar iyi performanslar sergilese de takımın hâlâ daha bir galibiyete ulaşamadığını dile getirmek gerekir.

İşte bu noktada Denizlispor’un ayağına tabiri caizse tam anlamıyla altın yumurtlayan tavuk gelmiş durumda. Hafta içi mesaisinde kendi sahasında Altınordu’yu ağırlayacak olan Denizlispor, hem form olarak hem de moral olarak rakibinden çok daha iyi bir durumda.

Üstelik maç Denizli’de oynanacağı için taraftar desteği de Yeşil Siyahlı ekibin arkasında olacak. İki takımın da küme düşme hattında yer aldığını düşünecek olursak bu maç adına 6 puanlık maç demek asla yanlış olmaz. Denizlispor oyununu geliştirmeye çok geç bir dönemde başladı ve artık her bir puana normal bir sezondan çok çok daha fazla ihtiyacı olacak.

Zor Rakip İyi Sınav

Bununla birlikte takımın oynadığı Mesut Bakkal ile oynadığı 3 maçta da etkileyici işler ortaya koyduğunu belirtmek gerek. Eyüpspor karşısında 2-0 geriden gelip 2-2 beraberliği sağlamak da Trabzonspor karşısında çok baskılı oynamak da pek kolay işler sayılmaz.

Ligin 24’üncü haftasında oynanan Adanaspor maçında sahanın üstün tarafı olan da yine Horozlardı. Tüm bunları alt alta koyduğumuzda Denizli temsilcisinin iyi bir noktada olduğunu belirtmek gerekir. Ancak Adanaspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar’ın da bahsettiği gibi takımın can havliyle oynadığını söylemek yanlış olmaz. Ancak bu can havli durumuyla ayaklarının yere basması durumu arasındaki dengeyi sağlamak oldukça zor ve bu konuda Teknik Direktör Mesut Bakkal’a büyük iş düşüyor.