3 Şubat 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Beraberliği Sevdi

Yeni teknik direktörü Mesut Bakkal ile birlikte sahaya çıktığı iki maçta gösterdiği performansla taraftarlarına umut veren Denizlispor, skor anlamında tam olarak istediği seviyeye ulaşamasa da kaybetmemeyi öğrenmiş gibi duruyor. TFF 1.Lig’in 24’üncü haftasında Adanaspor’a konuk olan Yeşil Siyahlı ekip, sahadan 0-0’lık beraberlikle ayrılarak Mesut Bakkal ile birlikte çıktığı ikinci maçtan da 1 puanla ayrıldı.

Kritik Beraberlikler

Bu sezonun geriye kalan kısmında kesin olarak kümede kalma mücadelesi verecek olan Denizlispor, yeni Teknik Direktörü Mesut Bakkal ile çıktığı ikinci TFF 1.Lig maçından da beraberlikle ayrıldı. Tecrübeli teknik adamla çıktığı ilk maçta kendi sahasında Eyüpspor ile 2-2 berabere kalan Yeşil Siyahlı ekip, 24’üncü haftada oynadığı maçta Adanaspor deplasmanından da 1 puanla dönmeyi başardı.

Her ne kadar en ideal sonuç olmasa da iki Süper Lig adayı karşısında oynanan maçtan da yenilmeden çıkmış olabilmek Denizlispor’un sezon başında yaşadığı problemlerin aşılmaya başladığını gösteriyor. Takım Mesut Bakkal öncesinde çok kolay gol yiyordu ve bu durum büyük sıkıntılar yaratıyordu.

Eyüpspor maçı bir kenara Adanaspor maçı Denizlispor adına 1 puan alındığı için mutsuz hissedilebilecek bir maç olarak dahi değerlendirilebilir. Zira maçta çok daha fazla rakip kaleye şut çeken ve daha fazla köşe vuruşu kullanan taraf Yeşil Siyahlı taraftı. Bununla birlikte Adanaspor’un her ne kadar bu maçla birlikte 3 maçtır kazanamıyor olsa da ligin en net oyunlarından birisini oynayan takımı olduğunu da unutmamak gerek. Bu çerçeveden bakıldığı zaman belki de 3 hafta öncesinde Adanaspor deplasmanından 1 puanla dönmesi güç bir takım olan Denizlispor’un bir hayli aşama kaydettiğini söylemek yanlış olmaz.

Takımın Mesut Bakkal’ın gelişiyle birlikte çıktığı bu seviye gerçekten oldukça umut verici. 2-1 kaybedilen Trabzonspor maçında da Bordo Mavili ekip as oyuncularını oyuna dahil edene kadar skor açısından Denizlispor adına iyi bir performans vardı.

Denizlispor adına sezonun Mesut Bakkal öncesi ve sonrası olarak değerlendirilmesi gerekecek gibi görünüyor. Yeşil Siyahlı ekip belki yine de kümede kalamayabilir ancak yine de Mesut Bakkal’ın hakkının verilmesi önemli.

Takvim Şanssızlığı

Denizlispor’un bilindik figürü ve şimdiki teknik direktörü Mesut Bakkal adına en büyük şanssızlık geldiği dönemdeki bu takvim. Tecrübeli teknik adam takımıyla geçirdiği süre içerisinde oyuncularını Eyüpspor ve Adanaspor gibi iki Süper Lig adayı karşısında oynanacak maça hazırlamak zorunda kaldı.

Horoz hafta içi mesaisinde ligin sıkıntılı zamanlardan geçen ekiplerinden Altınordu’yu konuk edecek. Hem oyun hem de skor açısından çok ciddi bir çöküş yaşayan Altınordu, bu anlamda Denizlispor adına galibiyet hedeflenecek bir maç olabilir. Altınordu maçından sonra sırasıyla Samsunspor deplasmanı ve iç sahada oynanacak Boluspor maçları var. Bu iki takım da oldukça zorlu takımlar ancak Mesut Bakkal ve takımının gösterdiği bu performans ikisini de alt etmek için yeterli gelebilir.