2 Aralık 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Mesut Bakkal’a Güveniyor

Bu sezon yaşadığı mali sıkıntılar nedeniyle oldukça zorlu zamanlardan geçen ve kümede kalma mücadelesi veren Denizlispor’da gelen kötü sonuçlardan sonra sezonun ilk haftalarında takımın başına getirilen Fatih Tekke ile de yollar ayrılmış ve eski bir Denizlisporlu olan Mesut Bakkal ile anlaşma sağlanmıştı. Mesut Bakkal hemen işe koyulup antrenmanlara başlarken, Denizlispor Başkanı Mehmet Uz ile birlikte bir de basın toplantısı düzenledi ve bu toplantıda camianın içini ısıtacak açıklamalarda bulundu.

Denizlispor’un Mali Durumu

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e çıktığında belki de tarihi boyunca bir hata olarak algılanacak pahalı transferler yaparak risk alan Denizlispor, küme düşmesiyle birlikte çok ciddi bir mali krize girdi. Yaz transfer döneminde bu mali krizin bir kısmının halledilmesiyle transfer yasağı kaldırıldı ve önemli oyuncular takıma eklendi ancak bu sefer de sakatlıklar, COVID-19 gibi sıkıntılar ile taktiksel problemlerle birlikte Denizlispor kendisini küme düşme hattında buldu.

Ziraat Türkiye Kupası’nda gelen Galatasaray galibiyeti ve ligin ikinci devresinde oynanan Bandırmaspor maçında alınan galibiyete rağmen Fatih Tekke ile de yola devam etmeme kararı alan Denizlispor, Mesut Bakkal’ı göreve getirmişti.

Geçtiğimiz günlerde yeni teknik direktörüyle birlikte bir basın toplantısı yapan Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, takımın mali durumuna dair de önemli açıklamalarda bulundu. Transfer tahtasını açtırmak adına yoğun bir şekilde çalıştıklarını dile getiren Uz, bu bağlamda görüştükleri yerli oyuncularla muvafakat belgesi alma adına anlaşma sağladıklarını ve yabancı oyuncularla da yapılacak anlaşmalardan sonra transfer yasağının kaldırılacağını umduklarını dile getirdi.

Takımın şu ana kadar tüm prim alacaklarının ödendiğini belirten Mehmet Uz, maaşlar konusunda ise 2 ay geriden ödeme yapıldığını ifade etti. Mesut Bakkal’a güvendiklerini ve Denizlispor’un sezon sonunda Mesut Bakkal ile birlikte hedeflerine ulaşacağına inandıklarını belirten Denizlispor Başkanı, bu sezon kümede kalıp bir sonraki sezon tekrar hedefleri için harekete geçeceklerini hatırlattı.

Denizlispor’un Fedaisi

Mehmet Uz’un açıklamalarından sonra sözü alan Denizlispor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, takım ile anlaşmanın sağlandığı sürece dair önemli açıklamalarda bulundu.

Denizlispor’un kendisi için çok önemli bir kulüp olduğunu ve kendisine hem Süper Lig’den hem de TFF 1.Lig’den gelen teklifler olmasına rağmen Denizlispor’u bu durumdayken yüzüstü bırakmanın kendisine yakışmayacağını düşündüğünü dile getiren Mesut Bakkal, takımın başına bir inançla geçtiğine dikkat çekti.

Kariyeri için bir risk olarak görülen Denizlispor’un durumuyla alakalı eleştirilere bunları düşünmenin değil Denizlispor’u düşünmenin vakti olduğunu söyleyerek cevap veren tecrübeli teknik adam, taraftarlardan desteklerini esirgememelerini talep etti.

Denizlispor’un aldığı sonuçlara göre değil sahada terinin son damlasına kadar mücadele edip etmediğine göre değerlendirilmesi gerektiğini savunan Mesut Bakkal, takımın kadrosuna ekleme yapma şanslarının olmadığını hatırlattı ve bu zorlu görevde uyanık oldukları her dakikada Denizlispor’un menfaatleri doğrultusunda çalışacaklarını ifade etti.