2 Aralık 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Maddi Sorunlar Denizlispor’u Zorladı

Denizlispor son olarak 2019 – 2021 yılları arasında Süper Lig’de boy göstermişti. Fakat, diğer Süper Lig takımlarına kıyasla daha zayıf bir kadrosu olmasından mütevellit geçtiğimiz sezonu son dört içerisinde tamamladı. Bir başka deyişle, küme düştü. Denizlispor; 2021 – 2022 sezonunda tahmin edilebileceği gibi TFF 1.Lig’de mücadele etti. Futbolseverler; Denizlispor’un yeniden Süper Lig’e yükselip yükselemeyeceğini merak ediyorlardı.

Ege Ekibi Transfer Yasağı Yüzünden Zor Günler Geçirdi

Denizlispor’da 2020 – 2021 sezonunun tamamlanmasıyla beraber birçok futbolcunun takımdan ayrıldığını söyleyebiliriz. Ege ekibi yepyeni bir kadro kurmak zorunda kaldı. Ancak, maddi problemlerden dolayı istenilen kadro kurulamadı. Takdir edersiniz ki, bir alt lige düşen takımlar maddi sorunlar ile karşı karşıya kalıyorlar. Kulübün Süper Lig’de olduğu dönemde yapılan sözleşmeler çok ciddi bir problem haline geliyor. Denizlispor da bir alt lige düşmesinden mütevellit gelirlerinin azalması dolayısıyla maddi açıdan çok zor günler geçirdi.

Denizlispor; 2021 – 2022 sezonunun devre arasında transfer yapamadı. Çünkü, borçlu olunan oyuncuların kulübü FIFA’ya şikayet etmesi söz konusu idi. O dönem başkanlık yapan Mehmet Uz ve yönetimi; alacakları bulunan oyuncular ile orta yolu bulmaya çalıştı. Bilhassa takımdan ayrılan yerli oyuncular ile görüşmeler gerçekleştirildi. Birçok oyuncu ikna edildi. Ancak, takımın eski yabancı futbolcuları ile anlaşma sağlanamadı. Bu durum; Denizlispor’un transfer tahtasının kapanmasına sebep oldu.

Denizlispor; güncel tarih itibariyle halen daha benzer maddi sorunlar ile uğraşıyor. Kulübün transfer tahtasının 2022 – 2023 sezonu için açılıp açılmayacağı belli değil! Bu durum; hem yönetimin hem de teknik direktör Mesut Bakkal’ın işini zor hale getiriyor.

Mesut Bakkal Transfer İstemediğini İfade Etti

Uzun süre farklı Süper Lig takımlarını çalıştıran Mesut Bakkal; Türk futbolunun en popüler teknik adamlarından birisi! Denizlispor yönetimi; 26 Ocak 2022 tarihinde takımın başına Mesut Bakkal’ın getirildiğini açıkladı. Bakkal’ın Denizlispor için çok büyük bir şans olduğu aşikar idi. Deneyimli teknik adam gelir gelmez farkını ortaya koydu.

Denizlispor; Bakkal’ın gelişinin ardından 16 maçta boy gösterdi. Söz konusu maçların dokuzundan galibiyet ile ayrıldı. Bunun yanı sıra, üç beraberlik ve dört mağlubiyet aldı. Bu dönemde topladığı puanlar sayesinde ligde kaldı. Yeşil siyahlı takım; 2021 – 2022 sezonunu 36 maçta topladığı 49 puan ile TFF 1.Lig‘de 11. sırada tamamladı. Maddi sorunlara rağmen küme düşmemesi ciddi bir avantaj oldu.

Mesut Bakkal; kulübün maddi açıdan zor günler geçirdiğinin farkında! Her ne olursa olsun, Denizlispor’da kalacak olan Bakkal transfer istemiyor. Yalnızca takımdaki futbolcular ile sözleşme yenilenmesini istiyor. Bakkal’ın bu kararı Denizlispor yönetimini de memnun etti.

Denizlispor’da sözleşmesi sona eren yedi futbolcu bulunuyor. Bu isimlerden bazıları kiralık! Bilhassa Ömer Şişmanoğlu ve Tiago Lopes ile sözleşme yenilenmesi hedefleniyor.