5 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Süper Lig Yolunda Çok Umutlu Değil

Türkiye’nin en sevimli şehirlerinden birisi olan Denizli; uzun süre Süper Lig’de mücadele etmiş Denizlispor ile de popülerliğine popülerlik katıyor. 2019 – 2020 sezonunda Süper Lig’e yükselen ve Covid-19 sebebiyle küme düşmenin kaldırılması neticesinde bir sezon daha ligde kalan Ege ekibi; bu sezon TFF 1.Lig’de mücadele etti.

Denizlispor’un tek hedefi yeniden Süper Lig’de yer alabilmek idi. Fakat, yeşil siyahlı takımın bu hedefine en azından 2021 – 2022 sezonunda ulaşamadığını ifade etmeliyiz.

Ege Temsilcisi Ligi Orta Sıralarda Bitirdi

Denizlispor; Süper Lig’den yeni gelmiş olmanın verdiği avantaj ile rakiplerinden bir adım önde görünüyordu. Yeşil siyahlı takım; sezona rakiplerine kıyasla çok daha zayıf bir kadro ile başladı. Bu durumun bir sonucu olarak Süper Lig’e yükselme yarışına kısa sürede veda etti. Sezon boyunca istikrarsız bir görüntü çizdi.

Denizlispor; bu sezon TFF 1.Lig’de toplam 36 maçta yalnızca 14 galibiyet elde ederek Süper Lig hedefine ulaşamayacağının sinyallerini verdi. 14 galibiyete ek olarak yedi beraberlik aldı. Geri kalan 15 maçını kaybederek taraftarlarına hüzünlü dakikalar yaşattı. Denizlispor; sezonu 49 puan ile 11. sırada tamamlayarak beklentilerin ötesinde bir derece elde etti. Dokuzuncu ve onuncu sıradaki Tuzlaspor ve Manisa FK ile aynı puandaydı. Ancak, averaj ile bu iki takımın gerisinde kaldı.

Yeşil siyahlı takım; bu sezon TFF 1.Lig’de rakip filelere 46 gol gönderebildi. Takımın gol yollarında sorun yaşadığı belliydi. Buna ek olarak, kendi kalesinde ise 50 gol gördü. Sezonu eksi dört averaj ile tamamladı. Az gol atan ve çok gol yiyen bir görüntü çizdi.

Denizlispor; iç sahada daha iyi bir performans gösterdi. 18 maçın dokuzundan galibiyet ile ayrıldı. İki beraberlik ve yedi mağlubiyet alarak dış sahaya kıyasla iç sahada daha başarılı olduğunu belli etti. Buna ek olarak, dış sahadaki 18 maçının yalnızca beşini kazanabildi. Beş beraberlik ve sekiz mağlubiyet ile çok puan kaybettiğini herkese gösterdi.

Denizlispor’un Önümüzdeki Sezon İçin Planları Neler?

Mesut Bakkal; Türk futbolunun popüler teknik adamlarından birisi! Denizlispor; kümede kalmak adına Ocak ayında takımın başına Mesut Bakkal’ı getirdi. Bakkal; takımı ligde tutarak görevini yerine getirdi. Sözleşmesi sezon sonunda sona eren Bakkal’ın durumu henüz kesinleşmedi.

Denizlispor’un ciddi mali problemleri bulunuyor. Kulübün transfer yapıp yapmayacağı belli değil! Yönetim; transfer tahtasını açmak adına elinden geleni yapıyor. Mesut Bakkal ise konuyla ilgili farklı görüşlere sahip! Transferin zorunlu ihtiyaç olmadığını düşünüyor. Yönetimden tüm oyuncular ile sözleşme yenilenmesini isteyen Bakkal; bu tavrı ile büyük takdir topladı. Bunun yanı sıra, oyunculara olan borçların da ödenmesini talep etti.

Denizlispor; Mesut Bakkal takımın başında kaldığı takdirde önümüzdeki sezon daha iyi bir performans gösterebilir.