26 Mart 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Eksik Denizlispor Bandırmaspor’a Konuk Oluyor

2020/2021 sezonunda Süper Lig’de rekabete katılabilmek adına pahalı transferler yapan ancak bu transferlerden verim alamadığı gibi küme düşerek lige veda eden Denizlispor, 2021/2022 sezonunda mücadele ettiği TFF 1.Lig’de geçmiş dönemin hatalarının bedelini ödemeye devam ediyor. Yeşil Siyahlılar, ligin ilk devresinde oynadıkları 18 maçta sadece 16 puan toplayabilirken, zar zor açılan transfer tahtasından sonra takıma eklenen oyuncuların sakatlıkları ve geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan pozitif vaka duyurusu Denizli temsilcisini zor durumda bıraktı. 8 oyuncusu pozitif olan ve birçok da sakatı bulunan Denizlispor, ertelenmesi talebinde bulunduğu ancak bu talebi kabul edilmeyen maçta Bandırmaspor’un konuğu oluyor.

Denizlispor’un Maç Erteleme Talebi Kabul Edilmedi

Türk futbolunun köklü ekiplerinden Denizlispor,  geçmiş yönetimlerin yaptığı fahiş transferlerin, alınan yanlış kararların bedelini ödemeye devam ediyor. Bir önceki sezon Süper Lig’de küme düşen ve bu sezona TFF 1.Lig’de başlayan Denizli temsilcisi, yaz transfer döneminde hummalı bir çalışmaya girerek borçlar nedeniyle getirilen transfer yasağını kaldırmış ve kadrosuna önemli eklemeler yapmayı başarmıştı.

Bununla birlikte, Denizlispor bu oyuncuların büyük çoğunluğundan sakatlık nedeniyle doğru düzgün faydalanamadı ve genç oyuncularıyla sahaya çıktığı maçlarda da tecrübesizliğinin kurbanı olarak ilk devreyi küme düşme hattının içerisinde tamamladı.

Devre arasında sakat oyuncularının dönmesiyle birlikte daha güçlü bir takım haline geleceğini hesap eden Denizlispor’a kötü haber ise tüm Dünya’da etkisini tekrar göstermeye başlayan COVID-19’dan geldi ve kulübün 8 oyuncusu virüse yakalandığı için karantina sürecine girdi.

İşte bu gelişmelerden sonra ligin ikinci devresinin ilk haftasında oynayacakları Bandırmaspor mücadelesinin tehir edilmesini TFF’den talep eden Denizlispor’un bu talebi olumlu karşılık bulmadı ve maçın planlanan tarih olan 8 Ocak tarihinde oynanacağı açıklandı.

Denizlispor sakatlıklar ve pozitif vakalarla birlikte neredeyse maça çıkamayacak bir hale gelmesine rağmen altyapısından A takıma ekleyeceği oyuncularla birlikte Bandırmaspor karşısına çıkmak zorunda kalacak.

Denizlispor’da 14 Eksik

Sezon başından bu yana sakatlıkların ve borçların olumsuz etkisiyle boğuşmak zorunda kalan Denizlispor’u derinden vuran COVID-19, Bandırmaspor maçında ekstradan 8 oyuncunun daha oynayamamasına neden olurken, Denizlispor’un kadrosunda 14 oyuncu Bandırmaspor maçında forma giyemeyecek.

Muğdat Çelik, İsmail Aissati, Adam Stachowiak, İlhan Depe ve Okan Derici sakatlıkları nedeniyle, Brice Dja Djedje ise sarı kart cezası nedeniyle Bandırmaspor karşısında sahada olamayacağı kesin olan oyuncular.

Zirve mücadelesinin içerisinde yer alan Bandırmaspor karşısında sahaya hangi oyuncularla çıkacağı dahi belli olmayan Denizlispor’da teknik direktör Fatih Tekke çok zor şartlar içerisinde mücadele edileceğini dile getirirken, Bandırmaspor ile oynanan ilk devre maçında Balıkesir temsilcisinin ilk maçtan 2-0 galip ayrıldığını hatırlatmakta fayda var.

Denizlispor, böylesi zorlu şartlar altında kuvvetle muhtemel altyapısında yer alan oyuncularla sahaya çıkacağı maçta Bandırma 17 Eylül Stadyumu’nda verebileceği en iyi mücadeleyi ortaya koyacak.