21 Haziran 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’dan Maç Erteleme Talebi

Geçen sezon Süper Lig’den küme düştükten sonra bir türlü toparlanamayan ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiren Denizlispor’da sorunlar sadece yönetimsel değil. Yeşil Siyahlılar, 2021 senesinin kendileri adına son maçında Galatasaray’ı Ziraat Türkiye Kupası’nın dışına iterek ciddi bir iş başarmışlar ve bu durum onların ligin ikinci devresine başlarken motive olmalarını sağlamıştı ancak bir hafta içerisinde işler değişti ve Denizlispor’un ligin ikinci yarısındaki ilk maçına çıkamama tehlikesi ortaya çıktı.

Hem de yönetimsel bir sıkıntıdan değil COVID-19’da yaşanan artıştan etkilenen Denizlisporlu oyunculardan.

Denizlispor Bandırmaspor Maçına Çıkamayabilir

Denizlispor Bandırmaspor Maçına Çıkamayabilir

Türk futbolunun önemli temsilcilerinden Denizlispor, 2020/2021 sezonunda Süper Lig’e tutunamamış ve 2021/2022 sezonunda TFF 1.Lig’de mücadele etmek zorunda kalacak takımlar arasına adını yazdırmıştı. Yeşil Siyahlılar, Süper Lig’de rekabete katılabilmek adına kadrosuna kattığı pahalı oyunculardan verim alamamanın ve yüksek maaşlar ödemenin bedelini 2021/2022 sezonunda yaşadı ve kulübe gelen haciz dosyaları Denizlispor’u çok zorlu bir sürecin içine itti.

Sezon başında zar zor transfer tahtasını açtıran ve kadrosuna eklediği isimlerin birçoğundan da sakatlıklar nedeniyle verim alamayan Denizlispor, uzun bir süredir eksik bir kadroyla mücadele etmek zorunda kalıyordu. Ekonomik sıkıntılardan kaynaklı zaten altyapıdan A takıma çıkartılan birçok oyuncusu bulunan Denizli temsilcisini, 2021/2022 sezonunun ikinci yarısında oynayacağı ilk maç olan Bandırmaspor maçı öncesi bambaşka bir gelişme sarmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamayla birlikte Denizlispor’da son zamanlarda etkisini iyice arttıran ve birçok spor müsabakasının ertelenmesine neden olan COVID-19 sarstı ve teknik ekip, oyuncular ve yönetim dahil olmak üzere 15 vakanın bulunduğu ortaya çıktı.

Sakatlıklar nedeniyle zaten bir hayli eksik olan kadrosundaki birçok oyuncudan bu sefer de COVID-19 nedeniyle mahrum kalmak zorunda olan Denizlispor, bu nedenle 2021/2022 sezonu TFF 1.Lig’in ikinci yarısındaki ilk maçı olan Bandırmaspor maçının ertelenmesini talep etti.

Denizlispor Yönetimi TFF İle Görüştü

Denizlispor Yönetimi TFF İle Görüştü

Konuyla alakalı olarak yaptığı son açıklamada kulüpteki pozitif vaka sayısının 18’i bulduğunu ve bu 18 vakanın karantina sürecine girdiğini ifade eden Denizlispor, gelişen olaylarla ilgili olarak mağduriyetin engellenebilmesi adına TFF’deki yetkili kurullara müracaat edildiğini duyurdu.

8 oyuncunun COVID-19 virüsüne yakalanması nedeniyle 8 Ocak 2022 günü oynanacak Bandırmaspor maçında sahada olmasının mümkün olmadığını hatırlatan Denizlispor yönetimi, bu nedenle mağduriyetin artabileceğini ve Bandırmaspor karşısında bu eksiklerle çıkmanın daha da mağdur edici bir durum olmasından dolayı maçın ertelenmesini talep ettiklerini ifade etti.

TFF yetkililerinin sporcu ve toplum sağlığını gözeterek mağduriyeti azaltacak bir karar almasını umduklarını belirten Denizlispor Yönetimi, 18 pozitif vakadan 16’sının aşılarının tam olduğunu ve hepsinin antikor testinin pozitif olduğunu da açıkladı.

Denizlispor’un Bandırmaspor ile TFF 1.Lig’in 20’inci haftasında oynayacağı maç eğer TFF’den bir erteleme kararı gelmezse 8 Ocak 2022 günü saat 13.30’da başlayacak.