10 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’un Yeni Sezon İçin Son Hazırlıkları

Türkiye’de ligler kurulduğundan itibaren 21 sezonu Süper Lig’de 35 sezonu TFF 1’inci Lig’de geçiren Denizlispor, 2000’li yıllardan itibaren ise 12 sezon Süper Lig’de geçiren Denizlispor 2021/2022 sezondan beri ise TFF 1’inci Lig’de yeşil sahaya çıkıyor. 2020/2021 sezonunda 40 adet maça çıkıp sadece 28 puan kazanabilen Denizlispor, o sezonda Süper Lig’de olan 21 takım arasında sonuncu olarak küme düşmüştü.

Ancak Denizlispor küme düştükten sonra çok kısa sürede toparlanıp TFF 1’inci Lig’i 11’inci olarak bitirdi. Ancak takım bunu yaparken mali açıdan çok güzel idare edilmemiş olacak ki kendisini mali krizin içerisinde buldu. Bu mali kriz sonrasında takım öncelikli olarak futbolculara olan borçlarından kaynaklı olarak Türkiye Futbol Federasyonu tarafından transfer yasağı ile cezalandırıldı. Transfer yasağı ile ilgili mücadele içerisine giren Denizlispor, diğer transfer yasaklısı takımlara göre bu durumu çok daha iyi idare etti.

Takımın teknik direktörlük koltuğunda Mesut Bakkal’ın oturuyor olmasının da etkisiyle yeşil siyahlılar, önümüzdeki ve 13 Ağustos’ta başlayacak olan sezonda kadrosuna hiç yeni isim bulunmamasına rağmen iddialı olduğunu ilan ediyor. Teknik direktör Mesut Bakkal, kamp programları kapsamında yapılan idmanlarda takımı çifter çifter çalıştırdı.

13 Ağustos Cumartesi günü deplasmanda kendi sezonunun ilk maçına çıkacak olan Denizlispor, Eyüpspor karşılaşmasına hazırlık için teknik direktör Mesut Bakkal nezaketinde Haluk Ulusoy Tesisleri’nde antrenman yaptı. Yeşil siyahlıların amacı zorlu da olsa 3 puanı alıp evine dönmek.

Gelecek İçin Önemli Toplantı

Denizlispor Kulübü Başkanı Mehmet Uz ve yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz günlerde Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman’la toplantı düzenledi. Toplantının konsepti iki kurumun bir arada gelecekte düzenleyecek oldukları veya düzenleme planı kurdukları projeler hakkında değerlendirme yapmak ve rota oluşturmaktı.

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile gerçekleşen iş birliklerinin değerlendirilmiş olduğu toplantıda, Haluk Ulusoy Tesisleri’nin son durumu hakkında ve gelecek için hazırlanacak projeler konusunda görüşüldü. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, kibar ziyaretleri için Denizlispor Başkanı Mehmet Uz ve yönetim kuruluna teşekkürlerini iletti.

Eyüpspor Deplasmanı Hazırlıkları Sürüyor

13 Ağustos Cumartesi günü deplasmanda kendi sezonunun ilk maçına çıkacak olan Denizlispor, Eyüpspor karşılaşmasına hazırlık için teknik direktör Mesut Bakkal nezaketinde Haluk Ulusoy Tesisleri’nde antrenman yaptı. Yeşil siyahlıların amacı zorlu da olsa 3 puanı alıp evine dönmek.

Bu iki takım bu vakte kadar hiçbir sezonda aynı ligde bulunmamış ve birbirleriyle hiç maç yapmamıştı.

Eyüpspor deplasmanından sonra 22 Ağustos Pazartesi günü kendi evinde Çaykur Rizespor ile karşı karşıya gelecek olan Denizlispor, 27 Ağustos Cumartesi günü ise deplasmanda Manisa ile karşılaşıp ağustos ayını sonlandırmış olacak. Denizlispor’un bu 3 müsabakada en azından 7 puan elde etme emeli mevcut.