21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor ’un Hazırlık Maçı ve Sağlık Sponsoru

2021/2022 sezonunu toplamda 14 galibiyet ve 7 beraberlik elde ederek 49 puan ile 11. olarak bitiren PTT 1’inci Lig ekibi Denizlispor, sezon ortasında teknik direktör koltuğunda oturan ismi değiştirmeyi seçmişti. Sezon ortasından itibaren teknik direktör koltuğunda oturan Mesut Bakkal, takımın bulunduğu ligin en başarılı teknik adamları arasında gösteriliyor.

1.88’lik puan kazanma istatistiğe sahip olan teknik adamın, 2022/2023 sezonunda eğer Denizlispor’un mali problemleri aşılabilirse kesinlikle şampiyon olacağı düşünülüyor. Denizlispor, mali krizler neticesinde Türkiye Futbol Federasyonu tarafından transfer yasağı ile cezalandırılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde kulübün başkanı Mehmet Uz’un düzenlediği basın toplantısında 150 milyon TL’si 19 adet futbolcuya olmak üzere kulübün 200 milyon TL borcu olduğunu açıklamıştı. Uz, futbolcular ile anlaşma yapmak istediklerini ama futbolcuların adeta takımın transfer yasağından kurtulmaması için çabaladığını söylemişti. Ayrıca Başkan Uz, altyapıya çok daha değer vereceklerinin sözünü vermişti ancak şimdilik transfer yasağı bununda önündeki bir problem olarak duruyor. Çünkü takımın mali krizden çıkmak için paraya ihtiyacı var.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde İzmir temsilcisi Göztepe ile hazırlık maçı düzenleyen Denizlispor, sahadan 2-1’lik mağlubiyet ile ayrıldı. Göztepe PTT 1’inci Lig’de mücadele eden ekiplerden birisidir. Denizlispor ile ilgili bir başka haber ise takımın önümüzdeki sezondaki sağlık sponsorunun Denizli Tekden Hastanesi olması oldu. İmza Tekden Hastanesi’nde Kulüp Başkanı Mehmet Uz ve Denizli Tekden Hastanesi Genel Müdürü Kemal Akcan’ın katılımı ile atıldı.

Göztepe 2- Denizlispor 1

İki PTT 1’inci Lig ekibinin karşılaştığı müsabaka İzmir’de Göztepe’nin evine düzenlendi. Göztepe’nin stadyumu olan Konak’taki Gürsel Aksel Stadı’nda seyircisiz olarak düzenlenen müsabakada sonuç 2-1’lik ev sahibinin galibiyeti oldu.

Karşılaşmanın ilk 45 dakikasında Göztepe daha baskın bir mücadele sürdürdü ve takımın değerli oyuncularından Yasin Öztekin’in penaltıdan attığı gol ile galip olarak ayrıldı.

İkinci devre başladığında ise yine Göztepe’nin değerli futbolcularından Ege Özkayımoğlu attığı gol ile takımını 2-0 öne çıkartmış oldu. Bu skordan sonra Denizlispor sahada daha fazla varlık göstermeye başladı ve en neticesinde gol ile de buluştu. Bekir Turaç Böke’nin attığı gol ile gol farkı 1’e indi ancak müsabaka bu şekilde sonuçlandı. Bu durumda da sahadan Denizlispor 2-1’lik skor ile mağlup ayrılan isim oldu.

Denizlispor

Denizlispor’un Yeni Sağlık Sponsoru

PTT 1’inci Lig ekiplerinden Denizlispor, önümüzdeki sezondaki sağlık sponsorunun Denizli Tekden Hastanesi olması oldu. İmza Tekden Hastanesi’nde Kulüp Başkanı Mehmet Uz ve Denizli Tekden Hastanesi Genel Müdürü Kemal Akcan’ın katılımı ile atıldı. Törene ayrıca hastanenin Genel Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda kulübünde yönetim kurulu üyesi olan Cemal Işık ve Başhekim Genel Cerrahi Uzmanı Mehmet Tekin’de katıldı.

Denizlispor kulüp başkanı Mehmet Uz, desteklerinden dolayı Denizli Tekden Hastanesi’ne teşekkür etti ve anlaşmanın hayırlı olması dileğinde bulundu. Bahsi geçen sponsorluk anlaşmasının bir yıllık yapıldığı öğrenildi.