21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Başkanı’ndan Açıklamalar

PTT 1’inci Lig’in transfer yasağına sahip takımlarından birisi olan Denizlispor, 56 yıllık profesyonel arenalardaki kariyerinin 21 sezonunu Süper Lig’de 35 yılını ise PTT 1’inci Lig’de geçirmiş durumda. Normalde Türkiye liglerinde bulunan takımlar transfer yasağı bloğunu yedikten sonra genel olarak bunun bedelini küme düşerek öderler. Profesyonel tarihi boyunca PTT 2’nci Lig’e hiç düşmemiş olan Denizlispor bu sezonda da üstün performans sergileyip konumunu korumak üzere mücadele gösterecek.

Sezonu toplamda 49 puan ile 11’inci olarak bitiren Denizlispor’un teknik direktörü sezon ortasında değiştirilmişti. Teknik direktör görevine getirilen Mesut Bakkal, PTT 1’inci Lig’in en başarılı teknik adamları arasında gösteriliyor. Bunun bir sebebi ise Denizlispor’da geçirdiği haftalarda 1.88’lik bir puan kazanma oranına sahip olması. Sezon boyunca bu performans gösteren bir teknik adam takımını şampiyon yapabilir. Şampiyonluk olmasa da Play-Off’lara kesin sokar. Bu şekilde düşününce Denizlispor oldukça iddialı bir ekip olacak ancak bir diğer yandan bakınca takımın içerisinde olduğu transfer yasağı sebebi ile kadrodan ayrılan futbolcuları da düşününce, Denizlispor’un 2022/2023 sezonundaki kaderi futbolseverlerde merak uyandırıyor.

Denizlispor’un Başkanı Mehmet Uz, geçtiğimiz aylarda mali problemler ile mücadele etmekte zorlandığını ve istifa etmeyi düşündüğünü söylemişti. Ancak takımını yalnız bırakmayan Mehmet Uz, o vakitten bu yana mücadelesini sürdürüyor. Bu kapsamda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Mehmet Uz, kulübün borçları ve transfer yasağının kalkmaması ile ilgili konuştu.

Başkan Mehmet Uz’un Açıklamaları

PTT 1’inci Lig’in müdavimlerinden olan Denizlispor’un Başkanı Mehmet Uz, gerçekleştirdiği basın toplantısında takımının 200 milyon TL’lik bir borca sahip olduğunu söyledi. Bahsi geçen borcun 150 milyon TL’si 19 adet futbolcuya ait olan borç imiş. Transfer yasağının kalkması için ilk olarak futbolculara olan bu borcun ödenmesi gerektiğini söyleyen Uz, bu durumun üstesinden gelmek için son derece dikkatli bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

Kulüpten alacaklı olan futbolcuları tek tek arayıp uzlaşma içerisine girmeye çalıştıklarını söyleyen Uz, bazı futbolculara ulaşamadıklarını dile getirdi. Kulübün borcunun kapanması için tüm Denizlili iş adamlarının ve belediyelerin desteğe hazır olduğunu söyleyen Mehmet Uz, borcun kapanması durumunda takımın önünün oldukça açık olduğunu dile getirdi.

İsmail Aissati Başlı Başına Problem

2021/2022 sezonunu Denizlispor’da geçiren ve takımla halihazırda 2 yıllık daha sözleşmesi bulunan 33 yaşındaki Faslı on numara İsmail Aissati, sezonun son haftasında takımı terk edip geri dönmeyeceğini söylemişti. Ancak futbolcu takımdan daha fazla para isteyerek geri döneceğini söylemişti. Mehmet Uz, futbolcuya teklif götürmek istediğini ve uzlaşmak istediğini dile getiriyor ancak futbolcu anlaşmaya varmak istemiyormuş.

Takım ile birlikte çalışmayı da reddeden İsmail, çalışmalarını kendisi tek başına sürdürüyor. Bu duruma tepki gösteren Uz, kendisi dahil hiçbir kimsenin Denizlispor’dan büyük olmadığını ve futbolcunun anlaşma yapmayacaksa takımda bulunmayacağını dile getirdi.