5 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor U19 Takımından Gelişmeler

2021/2022 sezonunun bitmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu tarafından transfer yapması yasaklanan PTT 1’inci Lig takımlarından birisi olan Denizlispor, aslında 2021/2022 sezonunu özellikle de teknik direktör Mesut Bakkal ile beraber çok kötü geçirmemişti. Sezonu 49 puan ile 11’nci olarak bitiren Denizlispor, puanlarının epey fazla miktarını teknik adam Mesut Bakkal takımın başına geldikten sonra topladı.

Denizlispor Kulüp Başkan’ı Mehmet Uz’un açıklamalarına göre takımın toplam borcu 150’si futbolculara olmak üzere 200 milyon TL civarında seyrediyor.

Kulübün başına gelen bu transfer yasağı uygulaması sonrasında Başkan Mehmet Uz, altyapıya çok daha fazla değer vereceklerinin sözünü vermişti. Öte yandan özellikle de Denizlispor’un U19 kadrosunun çok iddialı olduğunu ve liglerini üst sıralarda bitireceklerini iddia ettiler. Takımın U17’den U19’a yükselen bu kadrosunun A takımdan bile daha büyük başarılar elde edebileceği düşünülüyor.

U19 Takımı Çok İddialı

Önümüzdeki sezon liglerinde üst sıraları hedeflediklerini söyleyen Denizlispor U19 ekibi, gelecek sezona hazırlık çalışmalarını çalıştırıcı Fatih Soyatik nezaketinde Şirinköy Stadı’nda devam ettiriyor. Takımın kaleci antrenörü olan Okan Kayhan ise takımdaki önceliklerinin A takım için futbolcu yetiştirmek olduğunu söyledi. Okan Kayhan, U19 kadrosunun 30 kişilik kalabalık ve odukça başarılı bir kadro olduğundan bahsetti.

Ayrıca takımın futbolcularından birisi olan Erdoğan Tıkıroğlu, 2022/2023 sezonu hazırlıklarına 1 hafta önce başladıklarını söyledi. U17’den U19’a yükseldiklerini söyleten Tıkıroğlu, takımlarının çok başarılı bir takım olduğunu ve takımdaki herkesin birinci hayalinin Denizlispor A takıma transfer olmak ikinci hayalinin ise sezonda üst sıralarda bulunabilmek dedi. Ayrıca genç futbolcu Avrupa’da başarı elde etmek istediğini de söyledi.

Takımın bir başka futbolcusu Oktay Kısaoğlu 2022/2023 sezonuna hazırlıklar hakkında konuştu ve kamp programının çok verimli geçtiğini söyledi. Her gün çift antrenman yaptıklarını ve çok yorulduklarını söyleyen Kısaoğlu, kendisinin de herkes gibi A takımda oynama hayali kurduğunu söyleyerek konuşmasının sonuna geldi.

U19 Kaleci Antrenöründen Açıklamalar

Hem Denizlispor altyapısının hem de U19 takımının kaleci antrenörü olan Okan Kayhan, gelecek sezona hazırlık kapsamında ikinci haftaya girdiklerini söyledi. Ancak hala daha U19 takımının maç programının TFF tarafından ilan edilmediğini söyleyen Kayhan, bekleyişi devam ettirdiklerini söyledi.

U19 takımında toplamda 3 adet kaleci bulunduğunu söyleyen Kayhan, bir tane de A takımla beraber antrenmanlara katılan Şerefhan’ın olduğunu söyleyen antrenör, bu futbolcunun gelişimini de yakından takip ettiğini söyledi. Denizlispor’un A takımında bulunan 4 kalecinin hepsinin altyapıdan yetişen file bekçileri olduğunu söyleyen Kayhan, altyapıya bir kere daha dikkat çekmek istemiş oldu.

Bahsi geçen kaleciler sırasıyla 22 yaşındaki Abdülkadir Sünger, 35 yaşındaki Adam Stachowiak, 27 yaşındaki Hüseyin Altıntaş ve 21 yaşındaki Ali Eren Yalçın’dır. Öte yandan Şerefhan da takımın A takımının 5’inci kalecisi olarak gösterilebilir.