9 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’un U16 Takımı Çalışmalara Başladı

PTT 1’inci Lig ekiplerinden yeşil siyah renklere sahip olan Denizlispor, 2010/2011 sezonundan itibaren 10 sezonu Süper Lig’de geçirdi ve 2020/2021 sezonundan itibaren de Süper Lig’de mücadele ediyor. 2021/2022 sezonunda problemler yaşayan Denizlispor’un sezon başladığında teknik direktör koltuğunda Serhat Gülpınar oturuyordu. Bu teknik adam ile yollarını kısa sürede ayırmak isteyen Denizlispor, daha sonra takımın teknik direktör koltuğuna Fatih Tekke’yi getirdi. Fatih Tekke’de istenilen performansı sergileyemedi ve en son takımın başına büyük takdir toplayan Mesut Bakkal getirildi.

Geçtiğimiz sezon takımın başına geldiğinden itibaren performansı ile mutlu eden Bakkal’ın Denizlispor’daki puan kazanma ortalaması 1.88 oldu ve buda taraftarları daha da mutlu etti. Denizlispor taraftarları Mesut Bakkal ile birlikte Avrupa bileti hayali bir kurmak üzereydi ancak Türkiye Futbol Federasyonu hayallerin önüne bir set çekti.

Transfer yasağı yiyen Denizlispor, takımın kadrosunu bir arada tutmak için oldukça zorlandı. Yine de belli miktarda birlik sağlayan yeşil siyahlılar, transfer yasağı yiyen çoğu takım gibi altyapıya yatırımın arttırılacağı sözünü verdi. Önümüzdeki sezon altyapıdan genç futbolcular ve takımdan ayrılmayan isimler ise yoluna devam edecek olan teknik adam Mesut Bakkal’ın nasıl bir performans sergileyeceği oldukça merak konusu.

TFF GELİŞİM U16 LİGİ’NDE MÜCADELE EDECEK OLAN DENİZLİSPOR U16 TAKIMI, YENİ SEZON HAZIRLIKLARINDA ÇALIŞMALARINI YOĞUNLAŞTIRDI. (ATİLLA ÖZER/DENİZLİ-İHA) TFF Gelişim U16 Ligi’nde mücadele edecek olan Denizlispor U16 takımı, yeni sezon hazırlıklarında çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Denizlispor U16 Takımı Oldukça İddialı

TFF Gelişim U16 Ligi’nde de mücadelesini sürdürecek olan Denizlispor U16 ekibi, önümüzdeki sezon için hazırlık çalışmalarına bir miktar hız verdi.

U16 takımının başına teknik sorumlu olan Mahmut Ayhan’ı getiren Denizlispor, ilk maksat olarak ligde gösterilen performanstan ziyade özellikle de gelecek vaat eden oyuncuların gelişmesini sağlamak. Mahmut Ayhan, U16 takımındaki futbolcuları gelişimlerinin çok hızlı olduğunu ve bu takımdan A takıma birden fazla futbolcunun 2 3 yıl içerisinde transfer edileceğini söyledi.

U16 yaş grubu için maç programı hala netleşmedi diyen Ayhan, yine de kendilerinin son hızla çalışmalara başladığını söyledi. Maksatlarının genç futbolcu adaylarının gelişmelerine destek vermek olduğunu dile getiren teknik sorumlu, önümüzdeki sezonunun takımı adına hayırlı olmasını istediğini söyledi. Teknik Sorumlu Mahmut Ayhan, yeni sezon inşallah futbolcu adaylarının kendi özelliklerini geliştirdiği, takım oyunu oynama yeteneğini geliştirdiği, mücadelenin olduğu bir sezon olur diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Projeler ile İlgili Değerlendirme Toplantısı

Denizlispor Yönetim Kurulu üyeleri, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ile beraber gerçekleştirilecek olan projelerle ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Denizlispor Başkanı Mehmet Uz ve yönetim kurulu üyeleri, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman’ı makamında ziyaret etti ve iki kurum arasında gerçekleştirilen iş birliklerini değerlendirmek üzere toplantı gerçekleştirildi.

Toplantının sona ermesinin ardından basına konuşan Ömer İlman, Denizlispor Başkanı Mehmet Uz ve yönetim kurulunun bu ziyareti için teşekkür ettiğini ve çok nazik bir davranış olduğunu söyledi.