2 Aralık 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’un Tek Çaresi Antrenman

PTT 1’inci Lig ekiplerinden Denizlispor, bu sezon içerisinde mali problemlerde karşılaşmış ve en nihayetinde de transfer yasağı elde edecek sezonun sonunu getirmiştir. Play-Off hayalleriyle başlayan 2021/2022 sezonunun ortalarında başarısızlığı yüzünden hedefini lige tutunmak olarak değiştirmişti. Bu amaç doğrultusunda ilerlemek isteyen Denizlispor’un yaptığı ilk hamle teknik direktör değişikliğine gitmekti.

Teknik adam Fatih Tekke’nin boş bıraktığı koltuğu sezon bitimine son 16 hafta kala Mesut Bakkal doldurmuştu. Yeni teknik direktör Bakkal, takıma çok hızlı bir şekilde adaptasyon sağlamış ve 1.88’lik bir puan kazanma istatistiğine sahip olarak kulüp yönetimi ve taraftarlar tarafından beğenileri üzerine toplamıştı.

Bu başarısı da göz önünde bulundurunca gelecek sezon çok daha yüksek bir sıralamayla sezonu kapatması gereken hatta belki Süper Lig’e yolcu bile olabilecek olan Denizlispor’un önünde çok büyük bir engel var. Bu engel takımın içerisinde olduğu mali krizin transfer yasağı olarak geri dönmüş olması.

Takımdan ayrılan isimlerle beraber cılız bir kadroyla kalmış olan Denizlispor’un kurtuluşunun tek yolu genç futbolcular olarak görünüyor. Ayrıyeten teknik adam Mesut Bakkal, takımın kadrosunda bulunan geçen yıl sakatlık sebebiyle futbol oynamayan bu sezon kendisini gösterecek olan Okan Derici’yi yeni transfer olarak görüyor. Bakkal, takımın stratejisini 29 yaşındaki deneyimli orta saha oyuncusunun üzerine kuracak gibi görünüyor. Ayrıyeten takımın yeni sezon hazırlıkları, transfer yapılamadığı için antrenmanlar ve kamp çalışmalarıyla sürüyor.

Transfer Yoksa Bol Bol Antrenman Var

Takımın kadrosundaki genç futbolcuların profesyonel arenalara iyice alışması ve birbirleriyle uyum içerisinde futbol oynayabilmesi için çalışan teknik direktör Mesut Bakkal, takımı ancak ve ancak kamp çalışmalarıyla gündemde tutabiliyor.

Denizlispor yeni sezon hazırlıklarını aralıksız sürdürürken teknik direktör Mesut Bakkal nezaretinde çalışmalarına devam eden ekibin, bayram öncesine kadar tesiste çalışmalara devam edeceği biliniyordu. Ardından bayram izni sonrasında 11-14 Temmuz tarihleri arasında da çalışmalarını yine Haluk Ulusoy Tesislerinde devam ettiren yeşil siyahlılar, 15 Temmuz’da 10 günlük yeni sezon öncesi antrenman kampı için Burdur’a gidecek ve 5 hazırlık maçı yapacak.

Bayram izni sonrasında da teknik direktör Mesut Bakkal gözetiminde Haluk Ulusoy Tesisleri‘ne giden Denizlispor futbolcuları, sabahın erken vakitlerinde çalışmalarına başladı. Pas çalışmalarıyla devam eden antrenman, taktiksel çalışmalarla son buldu.

Başkan Mehmet Uz’dan Tüm Takıma Mesaj

Denizlispor’un Başkanı Mehmet Uz, Haluk Ulusoy Tesisleri’nde takımını ziyaret etti. Kurban Bayram’ı mesajına ek olarak yeşil siyahlı ekibe de önemli mesajlar verdi:

Kendisinin ve kendisine bağlı yönetim kurulunun, teknik direktör Mesut Bakkal ve futbolculara her zaman güvendiğini söyledi. Takımın da bu güveni hiçbir zaman boşa çıkartmadığını söyleyen Uz, bütün takımın teknik ekibiyle, futbolcusuyla, çalışanları ile büyük bir aile olduğunu da ekledi. Bu aileye başarısızlığın yakışmayacağını belirten Başkan Mehmet Uz, ardından bütün Denizlispor camiasının Kurban Bayram’ını kutlayarak konuşmasını bitirdi.