5 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Yeni Sezon Hazırlıklarına Devam Ediyor

Yeşil siyahlı takım; 2021 – 2022 sezonunun sonunda kümede kalmayı başardıktan sonra kısa bir tatilin ardından yeni sezon hazırlıklarına başladı. Denizlispor’da tek hedef önümüzdeki sezon da ligde kalabilmek! Takımın Süper Lig’e çıkma ihtimali bir hayli zayıf! Maddi sorunlar ve bilhassa ödenmeyen borçlar dolayısıyla Denizlispor’un transfer yasağı bulunuyor. Bu durum; bir şeyler yapmak isteyen yönetimin de elini kolunu bağlıyor.

Yeşil siyahlı takımın zor günlerden kurtulmak adına yapması gereken tek şey çalışmak! Teknik direktör Mesut Bakkal; çok sayıda teklif almasına rağmen büyük bir vefa örneği göstererek Denizlispor’da kalmayı tercih etti. Deneyimli teknik adam; kısıtlı kadrosunun bilincinde! Yine de takımını yeni sezona olabilecek en iyi şekilde hazırlıyor.

Yeşil Siyahlı Takımda Oyunculara Verilen İzin Sona Erdi

Mesut Bakkal; Kurban Bayramı’nı dikkate alarak oyuncularına üç günlük bir izin vermişti. Söz konusu izin; 12 Temmuz 2022 Salı günü sona erdi. Denizlisporlu futbolcular tesislere geri dönerek çalışmaya başladılar. Mesut Bakkal’ın liderlik ettiği ilk antrenmana hali hazırda kadroda bulunan futbolcuların tamamı katıldı.

Denizlispor; 15 Temmuz 2022 gününe kadar kendi tesislerinde çalışacak. Ardından, farklı bir çalışma programı ile yoluna devam edecek. Bir başka deyişle, 10 günlük yeni kamp için Burdur’a gidilecek. Denizlispor; Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne ait beş yıldızlı Lavanta Tepesi Oteli’nde kampa girecek. Yeşil siyahlı takım; 10 günlük kamp boyunca en az üç hazırlık maçı yapmayı planlıyor.

Denizlispor Transfer Yaptı Mı?

Yeşil siyahlı takım; daha önce de söylediğimiz gibi Süper Lig’de mücadele ettiği dönemde formasını giymiş oyuncularına yapılmayan ödemelerden dolayı transfer cezası aldı. 2022 yılının Temmuz ayında olduğumuz şu günlerde Denizlispor’un herhangi bir transfer yapamadığını söyleyebiliriz. Yine de geçtiğimiz sezon kiralık oynayan bazı isimlerin takıma geri döndüklerini söylemek mümkün!

  • Kadir Kurt
  • Murathan Sütçü
  • Emirhan Kaşçıoğlu
  • Alihan Kalkan
  • Asım Aksungur
  • Emre Yıldırım

Yukarıdaki isimler; 2021 – 2022 sezonunu farklı bir takımda kiralık oynayarak geçirdiler. Ancak, önümüzdeki sezon maddi sebeplerden dolayı Denizlispor’da kalacaklarını söylemek gerekir. Bir başka deyişle, yeniden kiralanmaları söz konusu değil!

Denizlispor’dan ayrılan bazı futbolcular da bulunuyor. İlhan Depe, Tiago Lopes ve Hüseyin Altıntaş; sözleşmelerinin sona ermesinin ardından takımdan ayrıldılar. Bunun yanı sıra, 32 yaşındaki Muğdat Çelik sürpriz bir karar ile futbolu bıraktı. Geçtiğimiz sezon Denizlispor’da kiralık oynayan Brahim Darri ve Bünyamin Balat da kulüplerine geri döndüler.

Abdülkadir Sünger ve Ömer Şişmanoğlu Takımda Kalan İsimler Oldular

Ömer Şişmanoğlu; 2021 – 2022 sezonunun başında Denizlispor’a transfer olmuştu. 33 yaşındaki oyuncu; Denizlispor’da fena olmayan bir performans gösterdi. Yeşil siyahlı takım; oyuncu ile yollarını ayırmayacak. 2000 doğumlu genç kaleci Abdülkadir Sünger’in de herhangi bir teklif gelmemesinden dolayı takımda kalacağını söyleyebiliriz.