2 Aralık 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’un Başı Aissati ile Dertte

Yeşil siyahlı takım; 2020 – 2021 sezonunun sonunda Süper Lig’den düşmesinin bir sonucu olarak kendisini geçtiğimiz sezon TFF 1.Lig’de bulmuştu. Denizlispor; 2021 – 2022 sezonunda yalnızca Türkiye Kupası’nda başarılı olabildi. Galatasaray’ı penaltı vuruşları sonucunda eleyerek saf dışı bırakması çok fazla konuşuldu. Ancak, bu zaferin ardından bir sonraki turda Trabzonspor’a elendi.

Denizlispor; TFF 1.Lig’de istikrarsız bir görüntü çizdi. Devre arasında Mesut Bakkal’ın gelmesi; yeşil siyahlı takımın tek dayanağı oldu. O güne kadar çok fazla maç kaybeden ve ligde kalamayacağına dair yorumlar yapılan Denizlispor; Mesut Bakkal’ın gelişinin ardından çıkışa geçti. Üst üste galibiyetler alarak kendisini küme düşme potasının üzerinde buldu.

Denizlispor Transfer Yasağı ile Karşı Karşıya Kaldı

Bir dönem Süper Lig’de mücadele eden her takımın başına gelen hadise Denizlispor’u da karıştırdı. Geçmiş yıllarda forma giyen oyuncularına ödeme yapmayan yeşil siyahlı takım; FIFA’nın transfer yasağı cezası ile karşı karşıya kaldı. Bu durumun bir sonucu olarak, 2022 – 2023 sezonu öncesinde dış transfer yapamayacak. Teknik direktör Mesut Bakkal; Altay, Yeni Malatyaspor, Gençlerbirliği ve daha birçok kulübün de karşı karşıya kaldığı bu durumu dert etmedi. Büyük bir vefa örneği göstererek kulüpte kaldı. Dış transfer yapılmamasının önemli bir sorun olmayacağını dile getirdi.

Mesut Bakkal; Denizlispor yönetiminden yalnızca geçtiğimiz sezon kadroda yer alan futbolcular ile sözleşme yenilenmesini talep etti. Ayrıca, hali hazırda sözleşmesi devam eden isimlerin takımdan ayrılmamasını da rica etti. Denizlispor; takımın deneyimli futbolcusu Ömer Şişmanoğlu’nu takımda tutmayı başardı. Bu durum; hem Mesut Bakkal’ı hem de Denizlispor taraftarlarını bir hayli memnun etti. Fakat, Denizlispor yönetimi; kadroda yer alan bir diğer futbolcusu Ismail Aissati ile problemler yaşıyor.

Ismail Aissati Yönetimin İndirim Teklifini Kabul Etmedi

Denizlispor yönetimi; iç transfer çalışmalarına devam ederken bir yandan da hali hazırda kadrosunda yer alan oyunculardan indirim talep ediyor. Geçtiğimiz sezonun başında takıma katılan ve Denizlispor ile 30 Haziran 2023 tarihine kadar sözleşmesi bulunan Ismail Aissati; yönetimin indirim teklifine olumlu cevap vermedi. 34 yaşındaki oyuncu; takımın kamp çalışmalarına katılmadı. Bu süreçte, kendisini hazır tutmak adına Hollanda’nın Nec Nijmegen takımıyla antrenmanlara çıktı.

Ismail Aissati; sözleşme durumunu netleştirmek adına geçtiğimiz günlerde Denizli’ye geldi. Yöneticilerle bir görüşme gerçekleştirdi. Ancak, yönetimin devam eden sözleşmesindeki garanti ücretini azaltma teklifine olumlu yaklaşmadı. Ismail Aissati ile Denizlispor arasındaki görüşmelerden henüz sonuç alınamadı. Denizli’den ayrılmayan Aissati; durumunu olumlu veya olumsuz netleştirmek istiyor.

16 Ağustos 1988 tarihinde dünyaya gelen oyuncu 1.74 boyundadır. Forvet arkası başta olmak üzere hücumun her bölgesinde forma giyer. Geçmiş yıllarda farklı Süper Lig kulüplerinde de görev yapmıştır. Geçtiğimiz sezon Denizlispor’da 23 maça çıkmıştır. Söz konusu maçlarda dört asist yapabilmiştir.