23 Eylül 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’un Sevinci Büyük

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı dönemler geçiren Denizlispor, Mesut Bakkal’ın takımın teknik direktörlüğüne getirilmesinden sonra kelimenin tam anlamıyla şaha kalktı ve üst üste galibiyetlerle ligde kalmayı garantiledi. Bu bağlamda oldukça sıkıntılı süreçlerden sonra gelen bu bahar havası Yeşil Siyahlı camiada gerçekten bir bayram havası yarattı. Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Başkan Mehmet Uz’un açıklamalarından da camianın ne kadar gururlu olduğu görülüyordu.

Şafak Söktü

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı dönemlerden geçen Denizlispor, sezon başında transfer yasağını kaldırıp kelimenin tam anlamıyla son barutunu atmış ve birçok önemli oyuncuyu kadrosuna katmıştı.

Ancak bu oyunculardan bazıları formsuzlukları, bazıları isteksizlikleri ve bazıları da sakatlıkları nedeniyle bir türlü istenilen düzeylere gelemediler. Takımın geriye kalanındaysa tecrübesizlik ve kalite eksikliği net bir şekilde görülüyordu.

Bu bağlamda oldukça sıkıntı yaşayan Yeşil Siyahlı ekip eldeki malzemeyle en güzel işi çıkartacak teknik direktörü ararken pek çok kez değişikliğe gitti. Son olarak Mesut Bakkal’ı göreve getiren Horoz, tecrübeli teknik adamdan takımı kümede tutmasını bekliyordu.

Bakkal takıma geldiği gibi ilk olarak tecrübeli oyuncuların silkinip kendilerine gelmelerini sağladı. Sonrasındaysa tecrübeli oyuncular ve genç oyuncular arasında iyi bir uyum yakaladı ve taktiksel birkaç dokunuşla da birlikte Denizlispor’un yükselişi başladı. 14 maçta toplanan 27 puanla birlikte ligin bu dönem içerisinde en iyi takımlarından biri olan Ege temsilcisi, son olarak da Ümraniyespor ile berabere kalmıştı.

Ümraniye temsilcisi karşısında alınan 1 puan kümede kalmaya direkt olarak yetmiyor olsa da diğer maçlardan gelen sonuçlarla birlikte Denizlispor kümede kalmayı başardı. Doğru bir ifadeyle uzun süren gecelerden sonra şafağın sökmüş olması da camiada tam anlamıyla bayram havası yarattı.

Uz Gururlu

Öte yandan takımın genç başkanı Mehmet Uz da aslında çok sancılı dönemlerden geçen bir isim olarak kendi koltuğunu sağlamlaştırmak adına önemli bir adım atmış oldu. Zira transfer yasağının kaldırılması sayesinde elde ettiği krediyi takımın durumuyla kaybetme noktasına getiren bir başkan profili vardı.

Ancak Mesut Bakkal tercihi tam anlamıyla başarılı olunca Mehmet Uz üstündeki baskı da ister istemez kalktı. Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan genç başkan oldukça mutlu olduklarını ifade etti ve tecrübeli teknik direktörüne de teşekkürlerini sundu.

Bu kadar sancılı süreçlerden sonra artık Denizlispor adına gelecek sezonun planlamaları başlayacak. Ancak elde edilmesi gereken ilk kazanım 6 aylık sözleşme imzalanan Mesut Bakkal ile sözleşmenin uzatılması olacak.

Tecrübeli teknik adamla yapılacak anlaşmadan sonra Yeşil Siyahlı ekibin gelecek sezon neleri planlayabileceği neleri yapıp neleri yapamayacağına dair toplantılar artacaktır. Bununla birlikte tüm camia gerçekten keyifli bir tatili de hak etmedi değil.

Bakalım gelecek sezon Denizlispor kendisini nasıl bir mücadelenin içerisinde ve hangi ruh halinde bulacak?