13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Masaya Oturuyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de verdiği kümede kalma mücadelesinde oldukça sıkıntılı süreçler geçiren Denizlispor, ligin 37’inci haftasında Ümraniyespor ile berabere kalmasına rağmen diğer maçlardan gelen sonuçlarla birlikte muradına erdi. Yeşil Siyahlı ekip bir dönem ligin dibine demir attıktan sonra bu noktalara kadar gelebildiyse bu başarının mimarı kesinlikle ve kesinlikle teknik direktör Mesut Bakkal’dır. Bununla birlikte Denizli temsilcisinin yöneticileri de bu durumun farkında ve tecrübeli teknik adamla yola devam edebilmek adına hazırlıklar başlamış durumda.

Başarının Mimarı

Bu sezon TFF 1.Lig’de verdiği mücadelede bir dönem çok ciddi bunalımlar yaşayan Denizlispor, tüm sezon boyunca ağır sakatlıklar, formsuzluklar ve isteksiz görüntüler nedeniyle sıkıntılardan kurtulamadı.

Bir dönem artık tamamen dağılmış hale gelen camiayı toparlayan ve tekrar ayağa kaldıran isimse teknik direktör Mesut Bakkal oldu. Tecrübeli teknik direktör Fatih Tekke yerine geldiği görevinde kulübün de eski bir ismi olmasını avantaja çevirerek tüm camiayı ayağa kaldırdı ve kümede kalabileceklerine dair inancı oluşturdu.

Bu bağlamda hem psikolojik hem de teknik olarak takıma seviye atlatan Bakkal’ın performansı ve katkıları sayesinde Denizlispor kümede kaldı. 37’inci haftada alınan Ümraniyespor beraberliği tek başına yeterli değildi ancak diğer takımlardan gelen haberler sonrasında Denizli tarafında kümede kalabilmiş olmanın büyük sevinci yaşanıyordu.

Bununla birlikte yöneticiler ve camiada bu başarıda Mesut Bakkal’ın etkisinin ne kadar büyük olduğunun farkındalardı. Nitekim basına yansıyan haberlere bakıldığı zaman Başkan Mehmet Uz ve yöneticiler de Mesut Hoca ile yapılan kısa vadeli sözleşmenin uzatılması adına çalışmalara başladılar.

Verilen Sözler Tutuldu

Öte yandan Denizlispor ile alakalı olarak en çok mutlu eden olaylardan birisi de oyuncuların teknik ekibe, teknik ekibin de taraftarlarına verdiği sözleri tutabilmesi oldu. Hatırlanacağı üzere Mesut Bakkal da basın açıklamalarında 2 puan ortalaması yakaladıkları dönemlerde bu ortalamayı devam ettirebildikleri takdirde kümede kalacaklarını garanti etmişti.

Gerçekten de Denizlispor Mesut Bakkal yönetiminde bu puan ortalamasını yakaladı ve kümede kalmayı garantiledi. Bu bağlamda verilen sözlerin tutulmuş olması da ayrıca gurur vericiydi.

Bununla birlikte oyuncular da Mesut Bakkal’a daha iyi performans sergileyecekleri konusunda söz vermişlerdi. Tecrübeli oyuncular stresin yönetilmesinde gerçekten ekstra çaba sarf ederken genç oyuncular da büyüklerinin dediklerini yaparak katkı sağlamayı başardılar.

Malzemecisinden temizlikçisine kadar herkesin ayrı ayrı emek verdiği Denizli temsilcisinde bu durumun ve birlikteliğin büyük gururu yaşanıyor. Yeşil Siyahlı takım gelecek sezona da Mesut Bakkal yönetiminde başlamayı hedefliyor.

Bakkal gelecek sezon Denizlispor ile birlikte daha da yukarılara çıkabilmenin hesaplarına başlamış olmalı. Uzun süreden sonra kariyerinde bir devinim yaratan tecrübeli teknik adamın yarattığı sükse de gerçekten onun futbol bilgisine yaraşır cinstendi.

Bakalım gelecek sezon Denizlispor’a ve başarılı teknik direktör Mesut Bakkal’a neler gösterecek?