9 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’un Güzel Rüyası

Bu sezon TFF 1.Lig’de kalabilmek adına yoğun bir mücadele veren ve varını yoğunu ortaya koyan Denizlispor, Ümraniyespor karşısında aldığı beraberlikle birlikte bu bağlamda dev bir adım atmıştı. Bununla birlikte tek başına beraberlikle kümede kalma şansını garantileyemeyen Yeşil Siyahlı ekibin imdadına diğer maçlardan gelen sonuçlar yetişti ve Denizli temsilcisi 2022/2023 sezonuna da TFF 1.Lig’de başlamayı garantiledi. Horozlar geriye bakıp da nasıl bir sezon geçirdiklerini düşündükçe tam olarak bir rüyanın içerisinde olduklarını tahayyül edebilirler.

Şaha Kalktı

Bu sezon TFF 1.Lig mücadelesinde oldukça sancılı dönemlerden geçen Denizlispor, ligin ikinci yarısında sergilediği performansla sadece kümede kalmak adına değil oyunuyla da dikkat çekmek adına ciddi bir gelişim kaydetti.

Yeşil Siyahlı ekip her hafta üstüne koyarak gittiği sezonda Mesut Bakkal’a oldukça müteşekkir. Zira tecrübeli teknik adam tam anlamıyla dibe vurmuş bir takımı, klişe deyimiyle bir enkazı devralmasına rağmen takımın başına geçtiği ilk günden bu yana her zaman kümede kalacaklarını dile getirdi.

Bu sayede camiasını ve oyuncularını kendilerine inandıran Mesut Bakkal ligin 37’inci haftası itibariyle sözünde de durmuş oldu. Ligin 37’inci haftasında Süper Lig’e yükselmeyi garantileyen Ümraniyespor’a konuk olan Denizli temsilcisi sahadan 0-0’lık beraberlikle ayrıldı.

Aslında 1 puan takımın garantileme işlemi için yeterli olmayacaktı ancak diğer maçlardan gelen sonuçlarla birlikte küme düşecek tüm takımlar kesinleşti ve Denizlispor adını tam tersine kümede kalacak takımlar arasına yazdırdı.

Mesut Bakkal geldikten sonra her hafta daha iyi bir performans sergileyen Yeşil Siyahlı ekip ligin son haftasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile kozlarını paylaşacak. Kendi taraftarı önünde oynayacağı müsabakada tribünleri dolduracak herkese teşekkür etmeyi planlayan Denizli temsilcisi, bu bağlamda sahadan çıkaracağı 3 puanla teşekkürü de taçlandırabilir.

Peri Masalı

Mesut Bakkal takıma geldikten sonra Denizli yerel basınında tecrübeli teknik adamın oyuncuları ayağa kaldırmak adına özel konuşmalar yaptığı durmadan yazılmıştı.

Oyuncularını tenkit etmekten bir an olsun geri kalmayan Bakkal, sezon boyunca takip ettiğini dile getirdiği Yeşil Siyahlı ekibinin eksiklerini de bir çırpıda tespit etti ve bu sayede işe çok hızlı koyulma şansı yakaladı.

Bununla birlikte tecrübeli teknik adamın maçlarda yaptığı değişikliklerden oyuncularıyla olan diyaloglarına kadar her bir başarısı ayrı ayrı takdir edilmeli. Denizlispor’a kelimenin tam anlamıyla peri masalını yaşatan Mesut Bakkal geldikten sonra Yeşil Siyahlı takım 14 maçta 27 puan topladı.

Takıma geldiğinde de 2 puan ortalaması tutturmaları gerektiğini dile getiren Bakkal, bu bağlamda hedefini de hemen hemen tutturmuş oldu. Denizli ekibinin Bakkal’dan önce oynadığı 21 müsabakada 19 puan topladıktan sonra 14 müsabakada 27 puan çıkarmış olması belki de taraftarların bile hayal edemeyeceği bir durumdu.

Ancak birileri inanıp birileri de başarınca tüm hayaller gerçek olabiliyor.