21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’da Teknik Direktör Mesut Bakkal Açıklamalarda Bulundu

Denizlispor teknik direktörü Mesut Bakkal, Burdur’da çok iyi bir çalışma ortamı bulduklarını belirterek, burada yapacakları 10 günlük kamp ile oynayacakları hazırlık maçlarını Spor Toto 1 inci Lig’deki ilk maçları öncesinde son durumlarını görmeleri için imkân sağlayacağını ifade etti.

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Burdur’da bulunan Denizlispor fizik kondisyon antrenmanları ile güç topluyor. Geçtiğimiz sezonki kadrosuna altyapıdan genç oyuncuları da takviye ederek yeni hedef hazırlık sürdüre yeşil siyahlı ekibin kamptaki morali yerinde.

Burdur kampında fizik, kondisyon teknik, taktik ve mental olarak çalışmalar yaptıklarını oynayacakları hazırlık maçları ile de takımın ne kadar gelişme kaydettiğini ve son durumunu gözlemleme imkânı bulacaklarını sözlerine ekledi. Tecrübeli teknik direktör Mesut bakkal, yoğun 1 idman programları olduğunu ifade ederken hazırlık maçlarını skorun değil oyun görüşlerinin ve oyun kurgusunun sahaya ne kadar yansıtıldığı ve oyuncuların durumunu görmek için önemli bir fırsat olduğunu ifade etti. Mesut Bakkal, mevcut kadronun en iyisini ortaya çıkartmak için nasıl çalışacakların peşinde olduklarını söyledi ve Burdur kampı eksiklerini giderme konusunda takıma büyük bir katkı sağlayacağını düşündüğünü söyledi. Takımın antrenman temposu ve çalışma isteğinden memnun olduğunu sözlerine ekleyerek açıklamalarını tamamladı.

Mesut Bakkal Tesisler Hakkında da Değerlendirmede Bulundu

Denizde 20 gün boyunca yaptıkları kampın ardından Burdur’da iyi bir çalışma şansı bulduklarını ifade eden tecrübeli teknik direktör Mesut Bakkal coğrafi olarak iyi fırsatları bulunan şehirlerimizden biri Burdur, buradaki tesislere yapılan yatırımlar gibi ülke futbolu açısından sevindirici gelişmeler. Kulüplerin kamp konusunda artık çok daha fazla seçenekleri olduğunu ifade ederken bu kan merkezleri ve tesislerin ülke genelindeki coğrafi bölgelere yayıldıkça hem hizmet kalitesinin arttığını hem de kulüplerin daha iyi çalışma şartlarına kavuştuğunu sözlerine ekledi.

Denizlispor Başkanı Mehmet Uz’da Açıklamalarda Bulundu

Yeşil beyazlı ekibin Başkanı Mehmet Uz, sportif başarının gelmesi mali ve idari olarak başarılı olmaya bağlı derken mali ve idare olarak iyi yönetilen kulüplerin sportif olarak başarılı olacağını ifade etti. Denizlispor kulübünü tüm şehrin üzerinde hakkı olan 1 emanet olarak aldıklarını söyleyen Başkan Mehmet uz, bu kulübün her kuruşunu kıymetli olduğunu ifade etti. Bu sebeple sadece gelirlere değil, Denizlispor’un değerlerine de dikkat ettiklerini söyledi.

Denizli’nin bir tekstil şehri olduğunu söyleyen Denizlispor başkanı, böyle 1 imkanları bulunurken forma eşofman ve kamp malzemesi gibi ihtiyaçlarını neden başka yerden tedarik edip fazla para ödeyelim düşüncesiyle kolları sıvayıp çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Yapılan görüşmeler ve çalışmalar sonucunda, yeni sezonda Denizlispor’u Denizli’de üretilen forma ve diğer malzemeleri kullanacağını açıkladı. Bu sayede giderlerden önemli 1 tasarruf sağladıklarını ifade etti.