5 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’da Sular Durulmuyor

Bu sezon bir kurtuluş mücadelesi veren Denizlispor, Mesut Bakkal’ın takıma gelişinden sonra yakaladığı yükseliş sayesinde TFF 1.Lig’de kalmayı başarmıştı. Yeşil Siyahlı ekibin gelecek sezonlarda daha iyi gideceği düşünülürken Başkan Mehmet Uz’dan gelen rest camianın dengesini bozdu. Genç başkan kulüp için elinden geleni yapmalarına rağmen yine de çok fazla nakit desteğine ihtiyacı duyduklarını ve yaptığı görüşmelerden olumlu cevap alamazsa görevini bırakacağını açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra camiada çatlak sesler yükselirken oyunculardan da iyi haberler gelmiyor.

Şafak Sökmüyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı süreçlerden geçen Denizlispor, buna rağmen sezonun son düzlüğünde aldığı galibiyetlerle birlikte kümede kalmayı başardı ve taraftarını mutluluğa boğdu.

Kulübün son derecede riskli maddi durumu içerisinde herkes kümede kalmanın çok değerli olduğunun farkındaydı. Bununla birlikte kulübün Başkanı Mehmet Uz da gerçekten çok fazla fedakarlık yaptı.

Göreve geldikten sonra sıcak para akışını sağlayan Uz, transfer yasağının kalkmasını sağladı ve kadroyu güçlendirdi. İlk devrede pek çok farklı teknik direktörle çalışan Uz, Mesut Bakkal’ı göreve getirirken deyim yerindeyse son kurşununu attığını biliyordu.

Neyse ki Bakkal gerçekten çok başarılı bir performans sergileyerek Horozu kümede tuttu. Artık her şey rayına girecek diye düşünülürken işler hiç de öyle olmadı. Geçtiğimiz günlerde basına açıklama yapan Mehmet Uz, eğer 1 hafta içerisinde yapacağı görüşmelerden olumlu cevabı ve desteği alamazsa görevini bırakacağını açıkladı.

Yöneticilik süreci boyunca ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını dile getiren Mehmet Uz, buna rağmen şehirden ve camiadan yeteri kadar destek alamamaktan yakındı. Kulübün çok ciddi bir şekilde nakit para ihtiyacı olduğunu dile getiren Denizlispor Başkanı eğer bu ihtiyaç karşılanamazsa kulüpteki mevcut oyuncuların çok büyük bir kısmının gelecek sezon kadroda olmayacağını açıkladı.

20 milyon TL gibi bir ücretten söz eden Uz’un bu açıklamalarından sonra Denizlispor camiasında çatlak sesler yükselmeye başladı. Bununla birlikte şu ana kadar ateşten gömleği sırtına geçirmeye kimse aday olmadığı için süreç her gün daha da karmaşık bir hale doğru gidiyor denilebilir.

Aissati Dönmüyor

Her şey üst üste gelirken bir kötü haber de Ismail Aissati’den geldi. 4 sezondur Yeşil Siyahlı formayı giyen oyuncu alacaklarına karşılık bonservisinin verilmesini istedi ve gelecek sezon Türkiye’ye dönmeyeceğini dile getirdi.

Şu an Hollanda’da bulunan oyuncu artık kariyerine burada devam etmek istediğini ifade etti. Bir anlamda aba altından sopa gösteren tecrübeli oyuncunun bu tavrı karşısında Denizlispor’un nasıl bir tavır alacağı merak ediliyor.

Bununla birlikte bu kadar sıkışıklık içerisinde Aissati konusunun çözülmesi pek muhtemel gözükmüyor. Oyuncuyla masaya oturulduktan sonra alacaklarına karşılık bonservisinin verilmesi ihtimali ister istemez en iyi ve yakın ihtimal olacak gibi.

Denizlispor tam kurtuldu denirken yine bir krizin içine doğru sürükleniyor.