10 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Hocasına Yaradı

Sezonun ikinci yarısında verdiği başarıyla TFF 1.Lig’de kalmayı başaran Denizlispor adına bu sezonun gerçekten hiç kolay geçmediği ortada. Bununla birlikte bu başarının en büyük mimarı olan Mesut Bakkal ismi şu sıralar Denizli halkının ve Yeşil Siyahlı camianın en çok sevilen ve tekrar edilen ismi olabilir. Kariyerinde önemli bir noktayı temsil eden Ege temsilcisinde hakkını veren bir performans sergileyen tecrübeli teknik adam, bununla birlikte kariyerinin en başarılı dönemini de bu sezon yaşamış oldu.

Güzel Son

Bu sezon TFF 1.Lig’de verdiği mücadeleyle hem çok üzen hem de çok gururlandıran bir Denizlispor vardı ve neyse ki sezonun sonu gururlu bir şekilde geldi.

Yeşil Siyahlı ekip zar zor kaldırdığı transfer yasağından sonra kadrosuna eklediği isimlerin birçoğundan uzun süre faydalanamamış ve bu durum camiada hayal kırıklıklarının ilkini yaratmıştı. Sonrasında teknik direktör tercihleri yanlış yapıldı, kulüp ciddi bir krizin içerisine girdi ve son olarak da artık küme düşme hattının gediklisi hale gelindi.

Tüm bunlardan sonra artık elinde tek çare kalan Başkan Mehmet Uz, takımın başına Mesut Bakkal’ı getirdi. Tecrübeli teknik adam son dönemlerde başarıdan daha çok başarısızlıkla anılıyordu ancak Denizlispor ile Bakkal arasında her zaman duygusal ve pozitif bir ilişki söz konusuydu.

Nitekim Bakkal göreve başladığı andan itibaren artık işlerin eskisi gibi gitmeyeceğini ve ne yapıp ne edip bu takımı kümede tutacağını ifade etmişti. Oyuncularını sert bir şekilde uyarmaktan da çekinmeyen tecrübeli teknik adam bununla birlikte yeri geldiğinde onları şefkatle kucaklamayı da bildi.

Tüm bunlardan sonra Denizlispor adına yükseliş başladı ve Yeşil Siyahlı ekip üst üste galibiyetler alarak ligde kalmayı başardı. Bundan sonrasında ne olur bilinmez ancak Mesut Bakkal’ın en azından bir süre daha Yeşil Siyahlı taraftarlar tarafından sevgiyle sarılıp sarmalanacağı kesin.

En Başarılı Dönem

Öte yandan Mesut Bakkal’ın Denizlispor’a kattıkları kadar Denizlispor’un da Mesut Bakkal’a kattıklarının olduğunu ifade etmekte fayda var.

Tecrübeli teknik adamla alakalı ifade edildiği gibi uzun bir süredir etkileyici anlamda olumlu şeylerden bahsetmek pek mümkün değildi. 59 yaşındaki teknik adam genelde gittiği kulüplerde pozitif etki yaratır ancak bu durumun tersine döndüğü bazı tecrübeler de yaşadı.

Tüm bunlarla birlikte Denizlispor’un başında geçen bu zorlu dönem Mesut Bakkal’ın kariyerindeki en başarılı dönem oldu. 15 maçta 9 galibiyet, 3 beraberlik ve 3 mağlubiyet almayı başaran tecrübeli teknik adam 2 puan ortalamasıyla kariyerinin en yüksek ortalamasını tutturdu.

2 puan ortalamasının zaten hedef olduğunu ve Mesut Bakkal’ın tam anlamıyla sözünü tuttuğunu ifade etmekte fayda var. Gelecek sezon da Denizlispor’un başında olması çok muhtemel gözüken 59 yaşındaki teknik adamın performansı daha şimdiden taraftarları heyecanlandıracak nitelikte görünüyor.