10 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’da Beklenmedik Kriz

Bu sezon TFF 1.Lig’de can havliyle mücadele veren Denizlispor, ligin son düzlüğünde gösterdiği başarılı performans sayesinde kümede kalmayı başarmıştı. Kulübün Başkanı Mehmet Uz Mesut Bakkal tercihi ve kulübün kümede kalması nedeniyle övgüler alırken, genç başkan geçen günlerde hiç de mutlu olunmayacak bir açıklama yaptı. Gemiyi yüzdürebilmek adına ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını artık ancak destek alamamaktan çok yorulduklarını dile getiren Yeşil Siyahlı kulübün başkanı, eğer 1 hafta içerisinde yapacağı görüşmelerde gereken nakit desteğini alamazsa görevi bırakacağını açıkladı.

Nakit Akmıyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de verdiği mücadelede başarılı sona ulaşan Denizlispor, son olarak Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısında aldığı 4-0’lık galibiyetle görkemli bir kapanış yapmış ve taraftarlarından alkış toplamıştı.

Teknik direktör Mesut Bakkal öncesinde küme düşme hattının gediklisi olan Yeşil Siyahlı takım, Bakkal ile birlikte şahane bir yükseliş yakalamış ve bu yükselişle birlikte kümede kalmayı da bilmişti. Takımın birçok oyuncusu formlarının zirvesine ulaşırken, bu oyuncuların bir araya getirilmesinde başkan Mehmet Uz’un da payı çok yüksekti.

Genç başkan transfer yasağını son anda kaldırdıktan sonra yaptığı eklemelerle aslında kulübünü şarampole yuvarlanmaktan kurtardı. Sezon boyunca prim ve diğer ödemeler konusunda da elinden geleni yapan Uz, geçen günlerde artık yeter dedi.

Kulübün kümede kalması kesinleştikten sonra basın mensuplarının karşısına geçen Denizlispor Başkanı, çok uzun zamandan bu yana bir varoluş mücadelesi verdiklerini dile getirdi. Bu sezon kümede kalabilmiş olmanın şampiyon olmaktan dahi büyük bir başarı olduğunu savunan Yeşil Siyahlı kulübün başkanı, bununla birlikte artık çok yorulduklarını dile getirdi.

Bir türlü kendilerine gereken desteği alamadıklarını ifade eden Mehmet Uz, bu durumdan artık usandıklarını ve 1 hafta içerisinde yapacakları görüşmelerde yeterli nakit desteği sağlanamazsa kulüpteki görevini bırakacağını ifade etti.

Başka alternatiflerin kulübün başına gelebilmesi adına böyle bir kararın daha sağlıklı olacağını ifade eden Mehmet Uz, eğer destek sağlanırsa görevini ifa etmekten hiçbir zaman çekinmeyeceğini de dile getirerek topu camiaya atmış oldu.

En Az 20 Milyon

Öte yandan Mehmet Uz’un açıklamalarında dikkat çeken kısımlardan birisi de kulüpteki 19 oyuncunun sözleşmesine dair açıklamalardı. Bu oyuncuların sezon bitimiyle birlikte boşa çıktıklarını hatırlatan Denizlispor Başkanı, eğer sözleşme uzatmak istiyorlarsa peşinat vermeleri gerektiğini ve bunun için de 20 milyon TL’ye ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Yeşil Siyahlı ekip en mutlu günlerinde bu açıklamalarla birlikte sarsılırken camiadan nasıl bir hareket gelecek merakla bekleniyor. Çok ciddi bir maddi kriz içerisine girdiği öğrenilen Ege temsilcisi, geçen sezon yaptığı anlamsız transferlerin hesabını da vermeyen yöneticiler yüzünden bu duruma düştü.

Ancak Mehmet Uz konusunda taraftarların da destek verdiğini ve genç başkanın görevde kalabilmesi için de baskı oluşturulabileceğini düşünmekte fayda var.