21 Haziran 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’da Savunma Sıkıntısı

Bu sezon TFF 1.Lig’de kümede kalma mücadelesi veren takımlardan biri olan Denizlispor, ligde oynadığı son müsabakada Bursaspor’a mağlup olarak derin bir yara almış ve bu maçtaki mağlubiyetin puan kaybından daha fazla da etkileri olmuştu. Denizli temsilcisinde kart sınırındaki oyuncuların kart görmesi ve İsmail Aissati’nin de kırmızı kartla oyundan ihraç edilmesi Gençlerbirliği karşısında oynanacak maçta Mesut Bakkal’ın başını ağrıtıyor. Bununla birlikte basına yansıyan haberlerde tecrübeli teknik adamın özellikle savunma hattında sıkıntı yaşadığı ifade ediliyor.

Savunma Kurgusunda Sıkıntı

Bu sezon TFF 1.Lig’de kalabilmek adına çok ciddi bir mücadele veren Denizlispor, ligde oynadığı son müsabakada Bursaspor karşısında çok can sıkıcı bir mağlubiyet almıştı.

Yeşil Siyahlı takım ligin 34’üncü haftasında oynanan maçta hem kötü bir performans sergilemiş hem de oyuncularının sarı kart sınırında olmasına rağmen kart görmesiyle Gençlerbirliği karşısında oynanacak maçta eksik kalmıştı.

Bu bağlamda özellikle savunma hattında hem sakatlıklar hem de kart cezaları nedeniyle sıkıntı yaşayan Denizlispor’da teknik direktör Mesut Bakkal’ın nasıl bir kurguyla takımını sahaya süreceği merak ediliyor.

Basına yansıyan haberlere göre oyuncularını üçlü veya dörtlü savunma kurgusuyla idmanlarda deneyen Bakkal’ın sakatlıktan dönen oyuncularına göre bir kurgu yapacağı ifade ediliyor. Takımda yer alan oyuncuların birçoğu yine kart sınırında yer alırken bu durumun takımın bir sonraki hafta oynayacağı müsabakada da kadronun eksik kalmasına neden olabileceği gerçek.

Ekstra Dikkat

Bu bağlamda Denizlisporlu oyuncuların çok daha fazla dikkatli olması gerekiyor. Zira sezon başından bu yana sakatlıktan veya kart cezalarından en çok çeken takımlardan biri olan Denizli temsilcisi, zaten dar bir kadroya sahip.

Bu sıkıntılar ligin son düzlüğünde çok iyi bir performans sergilenmiş olmasına rağmen kümede kalma riskinin atlatılamamasına neden oldu. Hele ki bu dönemde artık kaybedilen hiçbir puanın telafisi yok ve Yeşil Siyahlı taraftarın da bu kadar iyi bir performans sergilendikten sonra küme düşmeye tahammülü olmayacaktır.

Takım Mesut Bakkal ile birlikte çok iyi bir kimya yakaladı ve ligin geride kalan kısmında gerçekten kümeye tutunabilecek bir performans sergilemeyi başardı. Bununla birlikte bahsi geçtiği gibi dikkatsizliklerin yaşanması verilen tüm emeklerin ziyan olması anlamına gelebilir.

Tüm bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda artık kader maçlarına çıkacak olan Denizlispor için çok daha zorlu bir sürecin başladığını dile getirmekte fayda var. Yeşil Siyahlı takım birçok maçta bu ligde kalmaya yeterli olabilecek bir performans ve kalite sergiledi.

İstanbulspor ve Bandırmaspor maçlarında gösterilen performans ligi takip eden futbolseverlerin hafızasına kazındı. Öte yandan bu performansların gelecek sezon yine aynı ligde sergilenebilmesi için artık kurtuluş mücadelesi verilecek.

Denizlispor ligin 35’inci haftasında kendi sahasında konuk edeceği Gençlerbirliği karşısında galibiyeti hedefleyecek. Bu maç 1 Mayıs Pazar günü oynanacak.