10 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’da Seferberlik Havası

Ligin son dönemine girilen bu dönemde üst üste galibiyetlerle iyi bir çıkış yakalayan Denizlispor, 34’üncü hafta müsabakasında Bursaspor karşısında hesapta olmayan bir mağlubiyet alarak kendini riske attı. Bununla birlikte takımın geriye kalan 4 maçı artık çok daha kritik bir hale gelmiş durumda ve oyunculardan yöneticilere kadar herkes 35’inci haftada oynanacak Gençlerbirliği müsabakasından galibiyetle ayrılmanın şart olduğunu biliyor. Ege temsilcisinin genç başkanı Mehmet Uz da geçen gün yaptığı açıklamalarda taraftara seslendi ve tribünlerin dolu olmasının kendileri adına en önemli destek olduğunu hatırlattı.

Hedef Belli

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı dönemler geçirdikten sonra teknik direktör Mesut Bakkal ile el sıkışan Denizlispor, tecrübeli teknik adamın yönetiminde oldukça iyi bir çıkış yakaladı ve üst üste galibiyetlerle kümede kalma şansını arttırdı.

Bununla birlikte ligin boyu kısaldıkça kaybedilen puanların telafi şansının da kalmaması Bursaspor karşısında alınan mağlubiyette olduğu gibi yaşanan puan kayıplarının çok daha can sıkıcı olmasına sebebiyet verdi.

Üst üste galibiyetlerden sonra gelen bu mağlubiyet takımın tekrardan küme düşme hattıyla irtibata girmesine neden olurken, takım 35’inci hafta müsabakasında kendi sahasında konuk edeceği Gençlerbirliği karşısında net bir şekilde galibiyeti hedefliyor.

Geçtiğimiz günlerde basına açıklamalarda bulunan Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, yaşadıkları puan kaybının kendilerini üzdüğünü ancak yine de hedeflerinden alıkoyamayacağını ifade etti. Bununla birlikte Gençlerbirliği karşısında oynanacak müsabakadan alınacak bir galibiyetin kendilerini hedefe daha çok yaklaştıracağını savunan Uz, bu nedenle taraftarların tribünleri doldurmasını istedi.

Gençlik Ateşi

Öğrenci olduklarını kanıtlayan ve Denizlispor logolu Passolig kartlarını getiren gençlere Gençlerbirliği maçında ücretsiz bilet verileceğini ifade eden Uz, gençliğin ateşine en çok ihtiyaç duyacakları maçlardan birinin Ankara temsilcisi karşısında oynanacağını ifade etti.

Denizlispor’un taraftarlarının tribünleri doldurabilmesi adına elinden gelen her türlü fedakârlığı yapacağını dile getiren Başkan, bununla birlikte gençlerin de tribünleri sonuna kadar doldurmasını istedi. Geriye kalan 4 maçlarının 3’ünü Denizli’de oynayacaklarını hatırlatan Mehmet Uz, bu durumu kendi lehlerine çevirmenin mümkün olduğunu ancak bu bağlamda taraftar desteğine net bir şekilde ihtiyaç duyduklarını dile getirdi.

Denizlispor ligin geri kalanında Gençlerbirliği, Menemenspor, Ümraniyespor ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile karşı karşıya gelecek. Başkan Mehmet Uz’un da belirttiği gibi 3 maçı içeride oynayacak olan Denizli temsilcisi, sadece Ümraniyespor maçında kentin dışına çıkacak.

Tecrübeli teknik direktör Mesut Bakkal ve öğrencileri bu maçlardan en iyi sonuçları alabilmek adına çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyorlar. Bu bağlamda takıma olan güvenin gerçekten yüksek olduğunu ve Denizlispor’un da kümede kalmak adına ciddi adaylardan biri olduğunu dile getirmekte fayda var.

Bandırmaspor ve İstanbulspor maçlarında bu ligde kalmayı ne kadar istediğini gösteren Yeşil Siyahlı takım, geriye kalan maçlarda da bu durumu kanıtlayacaktır.