13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Gençlerbirliği’ni Ağırlıyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de kümede kalma mücadelesi veren takımlardan biri olan Denizlispor, bu mücadele içerisinde çok önemli galibiyetler de elde etti ancak takımın ekstra puan kayıpları yaşaması bu durumu atlatamamasına neden oldu. Son olarak Bursaspor karşısında çok can sıkan bir mağlubiyet alan Denizli temsilcisi, ligin 35’inci haftasında kendi sahasında çok önemli bir maça çıkacak. Yeşil Siyahlı takım ligin son haftalarında çok formda bir gidişat sergileyen Gençlerbirliği’ni konuk edecek.

Çifte Bayram İsteği

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı dönemlerden de geçen Denizlispor, ligde çok kritik galibiyetler almasına rağmen küme düşme korkusunu bir türlü atlatamadı.

Yeşil Siyahlı takım son olarak oynadığı maçta Bursaspor karşısında çok can sıkıcı bir mağlubiyet almaktan kurtulamamıştı. Horozlar bu maçta çok da fazla sarı kart gördüğü için 35’inci haftada oynanacak Gençlerbirliği müsabakasında zor bir duruma düştü.

Bununla birlikte bu maçtan çıkartılacak galibiyet Denizlispor adına çok önemli. Zira takım eğer bu maçtan da galip ayrılamazsa kümede kalma ihtimali iyiden iyiye azalmış olacak ve bu durum taraftarlar tarafından tedirginlikle karşılanıyor.

Bu müsabaka öncesinde Denizlispor, küme düşme potasının bir sıra üstünde yer alıyor ve 39 puana sahip. Konuk ekip Gençlerbirliği ise son haftalarda iyi bir çıkış yakaladı ve 42 puana kadar yükselerek 11’inci sıraya tırmandı.

İki takım arasında sezonun ilk yarısında Ankara’da oynanan müsabaka 1-0 Gençlerbirliği üstünlüğüyle sona ermişti. Bu bağlamda 1 Mayıs Pazar günü saat 16’da oynanacak müsabakanın Mesut Bakkal’ın takımı adına ayrıca bir rövanş niteliği taşıdığını da dile getirmekte fayda var.

Merak Edilen Kadro

Denizlispor adına bu maçlarda çok daha dikkatli olunması gereken bir durum da Bursaspor maçında olduğu gibi sarı kart görmeme durumu. Zira geçen maçtan sonra birçok oyuncu kart cezalısı durumuna düşerken bu maçta da pek çok oyuncunun kart sınırında olduğu biliniyor.

Bu müsabakalarda eksik kalmamak ve bir sonraki haftaya en ideal şekilde çıkabilmek Horozlar adına kritik bir önem taşıyor. Zira artık tüm takımlar aynı saatte ve aynı günde maç yapacaklar ve bu durum her takımın çok daha farklı bir psikolojiye sahip olması anlamına gelecek.

Bu bağlamda işlerin kolaylaşabilmesi yine oyuncuların da kendi işlerini sağlama almasından gelecek. Denizlispor bu noktaya kadar dikkat çeken bir mücadele sergiledi ve elindeki şartlara rağmen sağlam bir karakter ortaya koydu.

Bunların hepsine yazık olmaması için ilk olarak Gençlerbirliği sınavı başarıyla verilmeli. Takım Menemenspor ile de oynayacağı müsabakadan sonra önce Ümraniyespor sonra da Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısında maçlara çıkacak.

Bu zor takvime kadar umutların taşınabilmesi adına kesinlikle ve kesinlikle Ankara temsilcisi karşısında 3 puan çıkartılmalı. Yoksa işler biraz da rakiplere kalacak.