2 Aralık 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’da Mesut Bakkal Dönemi

2020/2021 sezonunda Süper Lig’e veda ettikten sonra yaptığı pahalı ve yanlış transferlerin bedelini ağır ödeyen Denizlispor’a çok ağır bir fatura çıkarılmış ve transfer yasağı getirilmişti. Büyük uğraşlar sonucunda bu transfer yasağı kaldırılmış ve kadroya birçok önemli oyuncu eklenmişti ancak Denizlispor yine de kendisine gelemedi ve ilk yarıyı 1.Lig’de küme düşme hattında tamamladı. Galatasaray karşısında alınan sürpriz kupa galibiyeti ve Bandırmaspor karşısında şahane bir geri dönüşle alınan ikinci yarının ilk galibiyetine rağmen işler yine yolunda gitmeyince fatura Teknik Direktör Fatih Tekke’ye kesildi. Denizlispor taraftarı yeni teknik direktörün kim olacağına dair bir açıklama beklerken çok kısa bir süre içerisinde açıklama geldi ve Mesut Bakkal ile anlaşma sağlandığı duyuruldu.

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Altaş Denizlispor’da teknik direktörlüğe Mesut Bakkal (sağda) getirildi. ( Denizlispor – Anadolu Ajansı )

2’inci Mesut Bakkal Dönemi

2021/2022 sezonunun TFF 1.Lig’deki en talihsiz takımlarından birisi olan Denizlispor, getirilen transfer yasağını kaldırmış olmasına rağmen oyuncuların sakatlıkları, COVID-19 ve formsuzluklar gibi problemlerden ötürü bir türlü aradığı ritmi bulamadı ve bu durum 21’inci haftada oynanan Ankaragücü maçından sonra Fatih Tekke ile yolların ayrılmasına neden oldu.

Bu sezonki 2’inci teknik direktörüyle de yollarını ayıran Denizlispor’da takımın durumu ve potansiyeli de göz önünde bulundurulduğunda tam olarak bir ateşten gömlek olarak ifade edilen teknik direktörlük koltuğuna getirilen isim ise oyunculuk döneminde Denizlispor’un formasını uzun süre giyen ve bir dönem takımı çalıştıran Mesut Bakkal oldu.

Kariyerinde birçok farklı takımı çalıştıran ve tam bir gezgin teknik direktör yapısına sahip olan Mesut Bakkal, Gençlerbirliği, Gaziantepspor, Manisaspor, Sivasspor, Ankaragücü, Samsunspor, Kayserispor, Alanyaspor, Bursaspor gibi takımları çalıştırdı.

En son 2020/2021 sezonunda 3 aylık kısa bir süreliğine Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un hocalığını yapan Mesut Bakkal, 2021 yılının Mart ayından beri herhangi bir takımı çalıştırmıyordu. 2008/2009 sezonunun ikinci yarısından sonuna kadarlık süreçte DenizlisporDenizlispor’un Teknik Direktör Adayları’un teknik direktörlüğünü yapan Mesut Bakkal, yaklaşık 13 sene aradan sonra tekrar Yeşil Siyahlı takıma döndü ve 6 aylık sözleşmeye imza attı.

Kumar İle Fedakârlık

Mesut Bakkal, bahsi geçtiği gibi Türk futbolunun seyyah sayılabilecek teknik direktörlerinden birisi. Her ne kadar bazı takımlarda etkili performanslar sergilese de toplamda 3 kere çalıştırdığı Gençlerbirliği’ndeki ilk dönemi hariç hiçbir takımın başında 30 maçtan daha fazla çalışmamış bir teknik adam ve bu durum Denizlispor adına şu anda büyük bir sıkıntı yaratabilir.

Mesut Bakkal, artık belirli bir yaşa gelmiş ve çalıştırdığı bunca takım sayesinde tecrübelenmiş bir teknik adam ancak bu durum onun geçmişte çalıştırdığı takımların birçoğundaki kötü performansını da yok sayabilmeyi sağlamıyor.

Bununla birlikte artık zamanı iyice daralan ve bir kumar daha oynamak zorunda olan Denizlispor adına Mesut Bakkal kadar kolay bir şekilde ikna edilebilecek başka bir teknik adamın varlığından bahsetmek de pek kolay olmadığından, hocanın yaptığı bu fedakârlığın nasıl sonuç vereceğini beklemek gerekiyor olabilir.