13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’un Teknik Direktör Adayları

Yaşadığı mali krizi aşmak konusunda zaman zaman aşamalar kaydetse de halen aynı şekilde problemler yaşamaya devam eden Denizlispor’da sorunlar bitmiyor. Yeşil Siyahlılar, sezon başında getirilen transfer yasağını kaldırıp kadrosuna eklemeler yapmasına rağmen oyuncuların birçoğundan istediği verimi alamamış ve bir dönem daralan kadrosu nedeniyle küme düşme hattına kadar gerilemişti. Gerilediği küme düşme hattından bir türlü kurtulamayan Denizlispor’da fatura yine teknik direktöre kesildi ve Fatih Tekke görevinden alındı. Denizlispor’da yine teknik direktör arayışı başlarken, koltuğa birçok aday gösteriliyor.

Ateşten Gömlek

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’den düştükten sonra bu sezon TFF 1.Lig’de mücadele etmeye başlayan ancak yaşadığı mali krizler nedeniyle oldukça zor günler geçiren Denizlispor’da sıkıntılar oldukça büyük.

Sezon başında transfer yasağını kaldırıp önemli eklemeler yapmasına rağmen yaptığı eklemelerin birçoğundan sakatlıklar ve formsuzluklar nedeniyle bir türlü verim alamayan Denizlispor, alınan başarısız sonuçlar neticesinde küme düşme hattına kadar geriledi.

Bu küme düşme hattından kurtulmak adına mücadele edip ve zaman zaman başarılı sonuçlar alsa da bir türlü kendisini ateş hattından çıkaramayan Denizli temsilcisinde fatura yine teknik direktöre kesildi ve 12’inci haftadan sonra Serhat Gülpınar’ın yerine getirilen Fatih Tekke görevinden alındı.

Denizlispor, sezonun başından beri sakatlıklar ve formsuzluklar nedeniyle bir türlü ritmini bulamazken, bu durum artık yeni gelecek teknik direktörler adına Denizlispor koltuğunu ateşten gömlek kılıyor.

Mesut Bakkal İddiası

Denizlispor’un Fatih Tekke’den boşalan teknik direktör koltuğuna kimi oturtacağına dair birçok iddia ortaya atılmakla birlikte Cihat Arslan, Mehmet Özdilek, Yılmaz Vural gibi pek çok teknik adamın adı geçiyor.

Bununla birlikte basında en çok adı geçen ve anlaşıldığına dair ciddi söylentiler bulunan teknik direktör ise 2020/2021 sezonun Mart ayında Büyükşehir Belediye Erzurumspor’dan ayrıldıktan sonra herhangi bir takımı çalıştırmayan ve şu an boşta olan Mesut Bakkal.

Futbolculuk döneminde de Denizlispor’un formasını giyen Bakkal, yöneticilik kariyerine de Denizlispor’da başlamıştı.

İlk olarak Gençlik Gelişim Performansı Merkezi Çalışanı olarak çalıştıktan sonra bir dönem Alt takımda yardımcı antrenör olarak çalışan Mesut Bakkal, sonrasında Denizlispor’dan ayrılmıştı.

Birçok farklı takımı çalıştırdıktan sonra 2008/2009 sezonunun ikinci yarısında Denizlispor’un başına geçen Mesut Bakkal, sezon sonunda görevinden ayrılmıştı. Zaman zaman oldukça parlak performanslar göstermiş olmasına rağmen kariyerinin büyük çoğunluğunda kısa süreli görevler yapan Mesut Bakkal, Denizlispor’un zor zamanında elini taşın altına sokmuş gibi görünüyor.

57 yaşındaki teknik adamla ilgili olarak en yakın süreçte Denizlispor’un başına geçip görev yapmaya başlayacağı iddia edilirken, Mesut Bakkal cephesinden herhangi bir açıklama gelmiş değil. Denizlispor, 22’inci haftasına gelinen ligde 2’inci kez teknik direktör arayışına girerken, takımı bu noktadan çıkarabilecek olan kişinin Mesut Bakkal veya bir başka teknik adam olup olmayacağı konusunda taraftar da endişeli.