21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’da Mesut Bakkal Dönemi Sona Erdi

Spor Toto 1. Lig’de bu sezon ilk 10 haftada sadece 2 puan alabilen Denizlispor’da teknik direktör Mesut Bakkal ile yollar ayrıldı. Son olarak 22 Ekim Cumartesi günü Denizli’de oynanan maçta Altınordu’ya da 2-1 mağlup olan yeşil siyahlı ekipte Mesut Bakkal dönemi sona erdi. Geçen yıl sezon ortasında takımın başına geçen tecrübeli teknik adam, kimsenin beklemediği bir performans sergilemişti. Herkesin düştü gözüyle baktığı Denizlispor’u dipten alan ve ligde tutan Mesut Bakkal, bu sezon aynı başarıyı sergileyemedi. Spor Toto 1. Lig 2022-2023 sezonunda 10. hafta geride kalırken Denizlispor 2 galibiyet ve 8 mağlubiyet aldı ve ligin dibine demir attı.

Tecrübeli teknik direktör, geçen yıl Fatih Tekke’den devraldığı koltukta çok başarılı maçlar çıkarmıştı. Küme düşme potasında devraldığı Denizlispor’u 11. sıraya kadar yükselten Mesut Bakkal, geçen sezon ligde 15 maça çıktı. 9 galibiyet, 3 beraberlik ve 3 mağlubiyet alarak Denizlispor’u adeta ipten almıştı. Ancak bu sezon tecrübeli teknik adam bu başarısından çok uzak bir görüntü sergiledi. Hal böyle olunca Spor Toto Süper Ligin 2022-2023 sezonunda hiç galibiyet alamayan Denizlispor takımında teknik direktör Mesut Bakkal ile yollar ayrıldı. Yönetim ile karşılıklı anlaşarak sözleşmesini fesh eden tecrübeli çalıştırıcı, konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Mesut Bakkal’ın Açıklamaları

Denizlispor yönetimi ile karşılıklı olarak yolların ayrılmasının ardından teknik direktör Mesut Bakkal konu ile ilgili bir açıklama paylaştı. Deneyimli çalıştırıcı yaptığı açıklamada, genç yaşta futbolcu olarak kapısından içeri girdiği, hem futbolcu hem de teknik adam olarak şampiyonluk sevinçleri yaşadığı, her zaman yuvası olarak gördüğü ve kendisine ihtiyaç duyulduğunda şartsız, koşulsuz hizmet etmeyi üzerinde bir görev olarak gördüğü Denizlispor Kulübünden bugün itibariyle ayrılmış olduğunu açıkladı.

Geçen sezon yönetim, teknik heyet, futbolcu, kulüp çalışanları ve taraftarlarla birlikte büyük bir başarıya imza attığını belirten Mesut Bakkal, bu sezon transfer yasağı başta olmak üzere, yaşanan sakatlıklar ve şanssızlıklar sebebiyle istedikleri başarıyı elde edemediklerini ifade etti. Bugüne kadar kulübün menfaatleri neyi gerektiriyorsa hep o doğrultuda kararlar aldığını da sözlerine ekleyen Bakkal, geldikleri noktada başkan ile görüşerek bir değişikliğe ihtiyaç olduğu konusunda hemfikir olduklarını ve bunun sonucunda karşılıklı anlaşarak ve helalleşerek yollarını ayırma kararı aldıklarını ifade etti.

“Denizlispor Benim Yuvam”

Açıklamasının son bölümünde, Denizlispor takımının kendisinin yuvası olduğunu söyleyen Mesut Bakkal, burada olup olmamanın bu durumu değiştirmeyeceğinin altını önemle çizdi. Bugüne kadar kendisine her zaman çok büyük destek veren başkana, yönetim kuruluna, futbolculara, çalışanlara, basın mensuplarına ve vefakar Denizlispor taraftarlarına da teşekkür etti. Bu günlerin geride kalacağına olan inancını yinelediğini belirterek, Denizlispor’a başarılar dileyip sözlerini noktaladı. Denizlispor’un yeni teknik direktörünün kim olacağı belirsizliğini korurken, bu kötü gidişatı olumlu bir etki edip etmeyeceği de ayrı bir merak konusu oldu.