21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Avrupa Futbolunun Zirve Kalitesinde Bir Maç Oynadık

Cumartesi akşamı Başakşehir ile girdiği zirve mücadelesinde sahadan 1-0 üstün ayrılan Fenerbahçe takımının Portekizli çalıştırıcısı iki takımın da ortaya koyduğu mücadeleye hayran kaldı. Jorge Jesus, oyundan ve skordan dolayı memnun, aldığı galibiyetten dolayı ise oldukça mutluydu. Tecrübeli çalıştırıcı, oynanan oyunun sadece Süper Lig seviyesinde değil, her iki takımın da belki de Avrupa futbolunun zirve kalitesinde bir futbol ortaya koyduğunu ifade etti. Sahada üstün olan tarafın kendileri olduğunu dile getiren Jesus, kazanmak için ne gerekiyorsa yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig’in 11. haftasında hınca hınç dolu tribünlerin önünde Başakşehir’i konuk etti. Maçın geneli Jorge Jesus ile Emre Belözoğlu’nun taktik savaşı şeklinde geçen karşılaşmayı kazanan taraf, Jorge Jesus’un hamleleri ve oyun görüşüyle Fenerbahçe oldu. Portekizli çalıştırıcı maçın ardından düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Sahada çok üst düzey bir futbol olduğunun altını çizen Jesus, takımının bugün çok savaştığını, ancak sadece savaşmakla kalmayıp iyi de oynadığını söyledi. İki takımın da Süper Lig seviyesinin üstüne çıkarak Avrupa futbolunun zirve kalitesinde bir oyun ortaya koyduğunu ifade etti.

Sahada Üstün Olan Taraf Bizdik

Takımının oynadığı oyundan memnun olduğunu belirten Jesus, istatistiklerin her zaman her şeyi göstermediğini ancak rakip takımdan her konuda daha iyi olduklarını belirtti. Sahada daha üstün olan tarafın kendileri olduğunu söyleyen Portekizli hoca, kazanmak için her şeyi yaptıklarını ifade etti. Başakşehir takımının Bertrand Traore ile 2 tane pozisyonu olduğunu dile getiren Jesus, Başakşehir’in çok iyi bir takım olduğunu, onlara karşı kazanmanın kolay olmadığını, kaliteli bir takıma karşı oynadıklarının altını çizdi. Sözlerine devam eden Portekizli, Başakşehir’in sahada neler yapmaları gerektiğini çok iyi bildiğini ancak kendilerinin bugün çok özgüvenli olduklarını ifade etti. Oyuncularının maçın her anında golün gelebileceğini bildiğini belirten tecrübeli teknik adam,savunmada da çok iyi oynadıklarını söyledi.

Fenerbahçe’ye gönül veren taraftarlara da övgüler yağdırmayı es geçmeyen Jesus, büyük takımları büyük yapan temel faktörün taraftarlar olduğunu dile getirdi.  Sadece büyük taraftarı olanların, büyük takım diye adlandırılacağını söyleyen Portekizli, Fenerbahçe’nin çok büyük bir kulüp olduğunu, çünkü çok büyük bir taraftar kitlesine sahip olduğunu söyleyerek gönüllere taht kurdu.

Hakemleri Tebrik Etmeden Geçmedi

Bazı takımların aksine hiçbir zaman hakemler ve VAR ile ilgili yorum yapmayan, sadece sahaya odaklanan Jorge Jesus, ilk kez hakemler hakkında yorum yaptı. Sahadaki 3 takımı tebrik ettiğini söyleyerek söze giren Jesus, Fenerbahçe ve Başakşehir’in yanı sıra hakem takımını da tebrik ettiğini belirtti. Maçı çok iyi yönettiklerinin altını çizen kurt hoca, hakemlerin oyunun akmasını sağladıklarını ve oyunu gereksiz yere durdurmadıklarını ifade ederek hakemlerin ve rakibin performansını beğendiğini, ancak kendi takımının performansını daha beğendiğini ifade ederek sözlerini noktaladı.