2 Aralık 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’da Kenan Atik Dönemi

Süper Lig ekiplerinden Yukatel  Denizlispor’da, teknik direktör Robert Prosinecki’yle yolların ayrıldı. Prosinecki’nin takımdan ayrılmasından sonra Başakşehir maçına Kenan Atik ile çıkan Yukatel Denizlispor, deplasmanda son dakikalarda 2 gol atıp 3-3’lük skorla 1 puanı cebine koymuştu.

Bu maçtan sonra Yukatel Denizlispor’da yola antrenör Kenan Atil ile devam etme kararı alındı. Bu sene Süper Lig’e istediği gibi başlayamayan Yukatel Denizlispor, ilk 9 haftada oynadığı maçlarda sadece 1 galibiyet alabildi.

6 puan ile Süper Lig’in 19. sırasında bulunan Yukatel Denizlispor, Robert Prosinecki ile yollarını ayırdıktan sonra yeni teknik direktör arayışlarına başlamıştı. Takımın başına getirilmek istenen isimlerin başında, Mehmet Altıparmak, Tamer Tuna, Bayram Bektaş ve Ünal Karaman gibi tecrübeli teknik adamlar vardı.

Fakat Denizlispor Başkanı Ali Çetin’in 1 Kasım Salı günü yaptığı açıklamanın ardından, yeşil siyahlı ekibin yeni direktörünün antrenör Kenan Atik olduğu öğrenildi.

Kenan Atik Yeniden Denizlispor’un Başında

Süper Lig ekiplerinden Yukatel  Denizlispor’da, teknik direktör Robert Prosinecki’yle yollarını ayırdıktan sonra takımın başına antrenör Kenan Atik’i getirdi. Her ne kadar birçok başka teknik direktörle temas halinde olunsa da, özellikle Başakşehir deplasmanından alınan puanında etkisiyle, yeşil siyahlı kulübün yeni teknik direktörü Kenan Atik oldu.

Böylelikle Kenan Atik, Yukatel Denizlispor’da bir kez daha teknik direktör koltuğuna oturmuş oldu. Kenan Atik, Denizlispor’un eski futbolcularından olup, zaten kulüpte yıllardır antrenörlük görevini yürütüyordu.

Ayrıca bilindiği üzere Denizlispor’un farklı dönemlerinde takımın başındaki teknik direktörlerin ayrılmasıyla TFF 1. Lig’de teknik direktör olarak takımın başında sahayada çıkmıştı.

Yönetimden Basın Açıklaması Geldi

Süper Lig’de bu sezona oldukça kötü başlayan Yukatel Denizlispor, bu kötü gidişe artık bir son vermek istiyor. Öncelikle teknik direktör Robert Prosinecki ile yolarını ayıran Denizlispor, daha sonra özellikle sosyal medya yönetimin de istifaya çağrılması üzerine bir basın açıklaması düzenlendi.

Yukatel Denizlispor Başkanı Ali Çetin, sosyal medyada gelen eleştirileri kabul ettiğini ancak hakaret edenlere ise sitemde bulundu. Başkan Ali Çetin yapıtığı açıklamalarında, takımın sergilemiş olduğu kötü gidişe artık bir son vereceğini ve ligin ilerleyen haftalarda Denizlispor’un hak ettiği sıralarda olacağını ifade etti.