13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’un Transfer Yasağı Bitti

Ankaragücü karşılaşmasının ardından Süper Lig ekiplerinden biri daha transfer yasağını kaldırdı. Süper Lig’de ilk haftasını Göztepe deplasmanında oynanacak olan Yukatel Denizlispor, geçen sezon kulüpte görev yapan teknik direktör Yücel İldiz ve Mehmet Özdilek’e olan borcunu faizi ile birlikte ödedi ve transfer yasağını ortadan kaldırdığını duyurdu.

Daha öncede Süper Lig takımları arasında yer alan Ankaragücü eski teknik direktörü olan Tomas Heurtaux ve Alessio Cerci ile benzer bir kriz yaşamıştı.

Kulüpten talep ettikleri ödemeleri alamayan teknik adamlar nedeniyle kulüp transfer cezasına çarptırılmıştı. Daha sonrasında teknik adamlara yapılan ödemeler sonucunda kulübün transfer yasağı kaldırılmıştı. Bu dönemde benzer bir ceza Yukatel Denizlispor’a verildi.

Takım son zamanlarda oldukça zor bir dönemden geçiyordu ve aynı Ankaragücü gibi eski teknik adam Yücel İldiz ve Mehmet Özdilek’in talep ettikleri ödemeleri gerçekleştiremedi.

Geçtiğimiz günlerde teknik adamlara faizleri ile birlikte ödeme yapan takım transfer yasağını üstünden kaldırdı ve teknik adamlara sert eleştirilerde bulundu.

“Faiziyle ödedik”

Yukatel Denizlispor’da hareketli anlar yaşanıyor. Transfer yasağı bulunan Denizli temsilcisinin önündeki transfer engeli ödenen borçlar sonrasında kalktı.

Kulüp yaptığı açıklamada Yücel İldiz ve Mehmet Özdilek’e borçlarını fazileri ile birlikte ödediklerini açıkladı. Denizlispor’dan yapılan yazılı açıklamada, “Geçmiş dönem teknik direktörlerimizden Yücel İldiz ve Mehmet Özdilek’in kulübümüzde görev yapmadıkları dönemlerdeki ödemelerini, kendilerinin talep ettikleri şekilde, faizleriyle birlikte gerçekleştirerek bugün itibariyle transfer yasağımızı kaldırmış bulunuyoruz” ifadeleri yer aldı.

“Zor Günlerde Yapılanları Unutmayacağız.”

Kulüp açıklamalarında eski teknik direktör Yücel İldiz ve Mehmet Özdilek’e gönderme yapan kulüp zor zamanlarında bu şekilde yapılan menfaatçi ve çıkarcı hareketleri unutmayacaklarını belirten sözleri ile şu açıklamalarda bulundu, “Denizlispor camiası olarak bu zor günlerimizde yapılan müspet veya menfi hiçbir davranışı unutmayacağımızı kamuoyuyla paylaşmak isteriz”

Denizlispor transfer yasağı sonrasında yeni transferlerine lisans çıkaracaklarını açıkladı.

Süper Lig’in diğer bir ekibi olan Ankaragücü ise geçen sezon yollarını ayırdığı Tomas Heurtaux ve Alessio Cerci ‘nin alacakları nedeniyle transfer yasağı cezasına çarptırılmış ve iki oyuncuya ödemelerin yapılması sonrası yasağı kaldırmayı başarmıştı.