13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’da Teknik Direktör Yarışı

Süper Lig’de son olarak Gaziantep Futbol Kulübüne, Ziraat Türkiye Kupası’nda ise Turgutluspor’a yenilerek hayal kırıklığı yaratmayı sürdüren Yukatel Denizlispor’da Teknik Direktör Robert Prosinecki ile yollarını geçtiğimiz günlerde ayırmıştı.

Türkiye takımlarında Robert Prosinecki bir türlü istediği performansı gösterememiş ve son dönemlerde bulunduğu takımlar ile kısa sürede yollarını ayırmıştı. Son yol ayrılığını ise Yukatel Denizlispor ile yaşayan teknik adamın yerine yeni bir teknik direktör arayışına başlayan Yukatel Denizlispor’da adaylar yerli ve yabancı adaylar var.

Yerli Adaylar ile İlgileniyorlar

Yukatel Denizlispor yönetimi yerli bir teknik adam ile anlaşmaya sıcak baktıklarını açıklarken ilgilendikleri isimler arasında Tamer Tuna, Mehmet Altıparmak ve Yusuf Şimşek’in olduğunu belirtti. Yönetim ilgilendikleri isimler arasında Sırp teknik ada Milos Kocic’inde yer aldığını belirtti.

Balkanlarda yer almadığı herhangi ülke kalmayan Milos Kocic Denizlispor’un yeni teknik adamı olacak mı? Yukatel Denizlispor başarılı teknik adamı kendi ekibine dahil edebilmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirtiyor.

Bu hafta Medipol Başakşehir ile deplasmanında oynayacağı maç için hazırlıklara başlayan yeşil-siyahlı ekibi antrenör Kenan Atik’in çalıştırdığı biliniyor.

Yukatel Denizlispor yönetiminin teknik direktör arayışına Medipol Başakşehir karşılaşması sonrasında devam edeceklerini ve bu sorunu çözeceğini belirtti. Denizlispor, geçen sezondan bu yana mücadele ettiği Süper Lig’de şimdiye kadar Yücel İldiz, Mehmet Özdilek, Bülent Uygun ve Robert Prosinecki ile çalıştı.

Yukatel Denizlispor’da Teknik Adam Hedefi Milos Kostic

Yukatel Denizlispor Prosinecki ile yollarını ayırdıktan sonra yeni bir teknik adam arayışına girdi. Denizlispor’un yeni hedefinin ise Milos Kostic olduğu öğrenildi. 49 yaşındaki Sloven başarılı çalıştırıcının adaylar arasına alındığı ve hatta adaylar arasında en üst sırada olduğu belirtiliyor.

Kariyerinde daha önce Sırbistan’ın Kızılyıldız takım ve Zeljeznicar başta olmak üzere birçok farklı takım çalıştırmış olan hoca Balkanlar’daki tüm ülkelerde görev aldı.

Camiada ünlü ve başarılı bir teknik adam olan Sırp asıllı Milos Kostic, Yukatel Denizlispor’un almak istediği teknik adamlar sıralamasının en üstünde yer alıyor. Yukatel Denizlispor ve Milos Kostic görüşmelerinin önümüzdeki 2 gün içerisinde netlik kazanması bekleniyor.