21 Haziran 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Taraftarından Özür Diliyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de kümede kalma mücadelesi veren Denizlispor, tecrübeli teknik direktörü Mesut Bakkal’ı göreve getirdiği günden bu yana ciddi bir gelişim kaydetti. Ligin 31’inci haftasında kendi sahasında Tuzlaspor’u konuk eden Ege temsilcisi sezonun en kritik maçlarından biri olarak lanse ettiği maçtan 4-2 mağlubiyetle ayrılınca çok ciddi bir hayal kırıklığına uğradı. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde taraftara seslenen Başkan Mehmet Uz, taraftarları uğrattıkları hayal kırıklığı nedeniyle üzgün olduklarını belirtti ve özür diledi.

Can Sıkan Kayıp

Bu sezonun başından bu yana yaşadığı sakatlıklar ve sıkıntılar nedeniyle toparlanamayan ve kümede kalma mücadelesi vermek zorunda kalan Denizlispor’da oynanan son maçta alınan mağlubiyet canları sıktı.

TFF 1.Lig’in 31’inci haftasında kendi sahasında Tuzlaspor’u konuk eden Yeşil Siyahlı ekip, hiç beklemediği kadar kötü bir performans sergilediği maçta kendi taraftarı önünde 4-2 mağlup olmaktan kurtulamadı.

Maçtan önceki hafta boyunca sezonun en kritik maçlarından biri olarak lanse edilen Tuzlaspor maçından alınan bu mağlubiyet sonrası taraftarın uğradığı hayal kırıklığı karşısında kayıtsız kalınamazdı.

Nitekim Denizlispor’un genç başkanı Mehmet Uz da geçtiğimiz günlerde taraftara seslendi ve bu maçtan kaynaklı olarak uğradıkları hayal kırıklığı nedeniyle taraftarlardan özür dilediklerini ifade etti. Tuzlaspor maçının geride kaldığını belirten Yeşil Siyahlı takımın başkanı bununla birlikte bu kadar yüksek umutlarla girilen bir maçtan alınan kötü sonucu kimsenin istemeyeceğini ve taraftarı hayal kırıklığına uğrattıkları için ekstra üzgün olduklarını dile getirdi.

Sarsılmaz Güven

Bununla birlikte Denizlispor’un başına geçtiği günden bu yana birlik beraberlik mesajları veren Denizlispor Teknik Direktörü Mesut Bakkal’a camiada çok ciddi bir güven duyulduğunu belirtmekte de fayda var.

Tecrübeli teknik adam takımın başına geçtiği günden bu yana oyuncularının silkinmesine ve tabiri caizse üstlerindeki ölü toprağını atmasına yardımcı oldu. Bu bağlamda gelen sonuçlarla birlikte çok daha motive şekilde sahaya çıkan Yeşil Siyahlı takımın oynadığı futboldan da memnun olduğu ortadaydı.

Tuzlaspor karşısında alınan mağlubiyet Denizli camiası adına gerçekten can sıkıcıydı. Bununla birlikte buna benzer bir mağlubiyetin Samsunspor karşısında alındığını ancak takımın hemen toparlanabildiğini unutmamak gerek.

Takım her ne kadar ligin son sıralarında yer alıyor olsa da gerçekten hatırı sayılır oyunculara sahip ve bu oyuncular sorumluluklarını üstlendikleri zaman sahadan pozitif sonuçlarla ayrılabilmek daha mümkün oluyor.

Bu bağlamda tecrübeli oyuncuların varlığı ve bu oyuncuların birçoğunun Denizlispor’un yaşadığı riskleri kariyerleri boyunca yaşamış olmaları Mesut Bakkal’ın saha içerisindeki asistanlarının takımı toparlamasına yardımcı olacaktır.

Bu gibi dönemlerde dağılmamak ve hedeften kopmamak çok önemli. Yeşil Siyahlı takım Tuzlaspor maçından alınan mağlubiyete odaklanmaktansa hedefe giden yolda hâlâ daha oldukça fazla şansa sahip olduğu konusunda odaklanmalı. Zira takım hâlâ küme düşme hattının üstünde yer alıyor ve birkaç galibiyetle birlikte bu hattan uzaklaşma imkanı bulunuyor.