2 Aralık 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Tuzlaspor’u Ağırlıyor

Milli takım arası ve takvim gereklilikleri nedeniyle 1 aya yakın süre boyunca resmi maça çıkmadıktan sonra Kocaelispor karşısında 5 gollü bir galibiyet alan Denizlispor’da moraller oldukça yerinde. Yeşil Siyahlı takımın yakaladığı galibiyet serisi taraftara ve camiaya ciddi biçimde umut verirken artık herkes takımın kümede kalabileceğine inanıyor. Bununla birlikte bu inancın arttırılabilmesi adına 31’inci haftada Denizli’de oynanacak olan Tuzlaspor maçından da iyi bir sonucun çıkartılması şart olarak gösteriliyor.

Devşirilen İnanç

Bu sezon birçok farklı sıkıntı nedeniyle TFF 1.Lig’de çok sancılı süreçlerden geçen Denizlispor’da keyifler oldukça yerinde görünüyor.

Yeşil Siyahlı takım tecrübeli teknik direktör Mesut Bakkal’ın takıma gelişinden sonra vites arttırdı ve bu sayede üst üste galibiyetler almaya başladı. 1 aya yakın bir süre boyunca hem takvim gerekliliği hem de Milli Takım arası nedeniyle resmi maç yapmayan Ege temsilcisi, oynadığı son maçta Kocaelispor’u gole boğdu.

Kocaeli temsilcisini kendi stadında 5 gollü bir şoka uğratan Denizlispor bu galibiyetle birlikte son 5 maçtaki 4’üncü galibiyetini almış oldu. Bu başarılı serinin devam ettirilebilmesi adına oynanacak 31’inci haftada ise rakip Tuzlaspor olacak.

Ligin ters gelen ekiplerinden biri olan Tuzla temsilcisi, son haftalarda kötü bir gidişata sahip. Oynadığı son 5 maçın hiçbirini kazanamayan İstanbul ekibinin bu durumu ev sahibini umutlandırırken bu maçtan çıkacak bir galibiyet Horozlar adına bambaşka bir senaryo konuşulmasını dahi sağlayabilir.

31’inci hafta müsabakası öncesinde Denizlispor 33 puanla 16’ıncı sırada yer alırken Tuzlaspor 13’üncü sırada oturuyor ve 35 puanı bulunuyor. Sezonun ilk yarısında İstanbul’da oynanan maç ev sahibi ekibin 3-0’lık net üstünlüğüyle sona ermişti.

Farklı Dinamikler

Denizlispor adına Tuzlaspor karşısında oynanacak maç hem yakalanan ivmenin devam ettirilebilmesi hem de takımın üst sıralara tırmanabilmesi adına oldukça kritik bir önem taşıyor. Takım bu maçtan alacağı galibiyetle birlikte küme düşme hattının birkaç sıra üstüne tırmanma şansını da yakalayabilir ve ne Mesut Bakkal ne de oyuncuları böylesine bir şansı kaçırmak istemeyeceklerdir.

Öte yandan Tuzlaspor ile alakalı bahsedilen formsuzluğun da Ege temsilcisi adına önemli bir kazanç olduğunu belirtmekte fayda var. Kendi sahasında oynuyor olması, taraftarının takımı desteklemeye dair isteği ve oynanan pozitif oyun Denizlispor’un hanesine yazılabilecek artılar olarak sayılabilir.

Pek tabii bu sayılan faktörlerin tamamı takım üstünde ters etki de yaratabilir. Bu noktada görevin düştüğü insanlarsa teknik ekip ve takımın tecrübeli oyuncuları. Kümede kalma psikolojisi zorlu bir psikoloji ve bu durumun üstesinden gelebilmek adına bu insanların katkılarına her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç var.

Ligin birbirine yakın sıralarda oturan ve bu nedenle her ikisi de küme düşme korkusu yaşayan iki ekibinin karşılaşması 10 Nisan Pazar günü saat 16’da başlayacak.