10 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’a Soğuk Duş

TFF 1.Lig’de verdiği kümede kalma mücadelesinde Mesut Bakkal ile birlikte ciddi bir fırsat yakalayan Denizlispor, son haftaların en formda takımlarından biriydi. Yeşil Siyahlı takım ligin geriye kalan kısmında orta sıralara doğru tırmanmayı hedeflediği bir dönemde kendi sahasında konuk ettiği Tuzlaspor’a 4-2 mağlup olunca ateş hattının sıcaklığını yeniden hatırlamaya başladı ve bu durum taraftarı da tedirgin hissettirdi.

Gözle Görülen

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok sancılı dönemler geçirdikten sonra tecrübeli teknik adam Mesut Bakkal ile el sıkışan Denizlispor, ligin geriye kalanında daha ümitli ancak oldukça zorlu bir mücadele verecek.

Yeşil Siyahlı takım Mesut Bakkal yönetiminde oyun ve performans anlamında ciddi bir gelişim sağladı ve bu gözle görülür gelişim sayesinde üst üste galibiyetler aldı. Bununla birlikte sezonun en kritik maçlarından biri olarak görülen Tuzlaspor maçında kendi taraftarı önünde oynayan Denizli temsilcisi, sahadan 4-2 mağlup ayrılarak derin bir hayal kırıklığı yaşadı.

Bununla birlikte bu mağlubiyetten bazı mesajları almak gerekiyor. Takımın atlamak istediği eşiğe takılmış olması bu bağlamda söz konusu eşiğin atlanmasını sağlayacak bir gücün henüz Denizlispor’da olmadığını gösteriyor.

Artık çok daha dikkatli ve kendini bilen bir şekilde oynamayı kavrayacak olan Yeşil Siyahlı takım adına en büyük şans ateş hattındaki takımların da kötü gidişatı oldu. Öte yandan bu maçtan alınan mağlubiyet Denizli temsilcisinin küme düşme hattından biraz daha uzaklaşıp küme düşme hattından bir nebze olsun uzaklaşmasını engellediği için taraftarı ekstradan üzmüş olmalı.

Zorlu Takvim

İşin Denizlispor adına can sıkabilecek bir tarafı varsa o da Yeşil Siyahlı takımın geriye kalan maçlarda oynamak zorunda olduğu takvim.

Ligin bu döneminde hiçbir maç kolay geçmez pek tabii ancak en azından daha kolay rakiplerle karşılaşabiliyor olmayı Mesut Bakkal ve öğrencileri tercih ederdi. Ligin 32’inci haftasında Ankara  Keçiörengücü deplasmanından 3 puan çıkarmayı hedefleyecek olan Yeşil Siyahlı takım, İstanbulspor, Bursaspor, Gençlerbirliği, Ümraniyespor gibi takımlarla da karşı karşıya gelecek.

Bu süreçte takım adına en büyük avantaj maçların büyük çoğunluğunun Denizli’de oynanacak olması. Ege temsilcisi her ne kadar Tuzlaspor karşısında direnememiş olsa da bu maçtan önceki 3 iç saha maçından 7 puan çıkartarak kendi taraftarı önünde oynamayı ne kadar sevdiğini kanıtlamıştı.

Tüm bu şartlar altında Denizlispor adına tehlikenin hiç ama hiç geçmediğini belirtmek lazım. Ancak eğer Yeşil Siyahlı takım bu zorlu takvimden mutlu ayrılabilirse kümede kalmayı bu kadar hak eden bir başka takımın olup olmadığı dahi tartışılır hale gelir.

Tecrübeli teknik adam Mesut Bakkal takıma ciddi bir katkı sağladı ve bu katkı sayesinde takım daha farklı bir oyun tarzına geçiş yaptı. Bununla birlikte Bakkal’ın geç gelmiş olması Denizlispor adına en büyük can sıkıntısı olabilir.